Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Ismertek olyan modellügynökség...

Ismertek olyan modellügynökséget, ahol nem fontos a magasság?

Figyelt kérdés
Tudtok ilyesmiről? Pl. sminkmodelleknél fontos a magasság, kell az a minimum 170 cm? Alacsonyabb vagyok és szeretnék modellkedni. Segítsetek légyszi.

2019. dec. 10. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Nincs ilyen ügynökség, mindenhova kell min 175 cm. Ettől esetleg mínusz 1-2 centit tekintenek, ha tényleg NAGYON jó vagy. Erre azért van szükség, mert a nagy kifutókon is csak 175-180 centis modellek vannak, ők ott egyrészt mozgó vállfa szerepet töltenek be, egy méretben készítik el a ruhákat, amiket bemutatnak, nem fogják külön megvarrni egy alacsonyabbnak (vagy ducibbnak), másrészt meg a hatalmas, hosszú (a hétköznapokban amúgy kb semennyire sem hordható) ruhaköltemények csak ilyen magasságnál tudnak szépen érvényesülni úgy, hogy a viselőt nem nyomják össze.


Modellkedésre max úgy van esélyed, ha befutsz pl színésznőként, énekesként. Őket szokták fotózni, de nekik ez nem főállás. Illetve hajmodell is lehetsz még talán, de az megint más.

2019. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megbízható, korrekt ügynökségek nincsenek, lehúzós kamu “modellügynökségnek” csúfolt bandából viszont annál több van, ahol azt ígérgetik, hogy “lehetsz akár 150 centi is, AKCIÓSAN 250 ezerért portfóliót csinálunk neked, és te lehetsz a következő Mihalik Enikő”. - Na, az ilyeneket kerüld el messziről! Ott részt vehetsz egy pár órás tanfolyamon, kiszúrják a szemed valami nevetségesen gagyi, minőségűnek nem éppen nevezhető 2 db képpel “portfólió” címen, aztán mehetsz, amerre látsz, és soha többet nem fogod látni azt az összeget, amit a kezükbe adtál.


Tudom, hogy mindenki modell akar lenni azért, hogy megmutathassa a publikumnak, hogy mennyire szép, de tudd, a modelleknél pont, hogy NEM kritérium, hogy szépek legyenek. Ahogy már előttem is leírták, egy szabvány alkatnak és magasságnak kötelező megfelelniük.

Az a feladatuk, hogy a ruha legyen a fókuszban, ne ők. Ha egy alacsonyabb, nagyobb mellű, “szexisebb” karakterű lány lépne kifutóra, azzal elvonná a figyelmet a tervező kreációjáról.

De szép lányokat keresnek pl. reklámfilmekbe, ahol egyáltalán nem számít a magasság. Az Instagram meg az a platform, ahol tényleg mindenki kiélheti a modell vénáját akár influencerként, akár hobbiból. Szép fotókat akkor is készíttethetsz magadról, ha nem vagy modellalkat, vagy alacsonyabb vagy.

2019. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs, a jobb ügynökségeknèl 180 a minimum. 175 még belefér egyéb ügynökségnél, ha nagyon csontos az arcod, és szinte papírt lehet vágni az arcéleddel.
2019. dec. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Palvin Barbi 172 cm max!......
2019. dec. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na gondoltam, hogy valaki mindjárt jön a kb 5 175 alatti modell egyikével, aki isteni szerencsével komolyan befutott :)

Mellesleg a kérdező 170 sincs, tehát még ennél is alacsonyabb. Miért kell hiú ábrándokat ültetni belé? Hogy netán ő is elhiggyen mindent egy ilyen kamu ügynökségnek?


Semmi baj nincs az alacsony(abb) lányokkal, én is az vagyok nagyon is. Lehetünk mi is szépek, szexisek, DE a modellkedés egyszerűen a magasak világa és kész. Majd talán egyszer eljutunk oda mi is, mint a plus size kategória, de addig max az marad, hogy pl fitneszmodell valaki alacsonyabbként.

2019. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt honnan gondolja az egyik valaszolo, hogy 180 a minimum a noi modelleknel? Max a ferfiaknak. Elarulom, a legtobb top halozatnal dolgozo modell 180 alatt van, akiket meg 173 korulinek mondanak, meg annal is alacsonyabbak. En 176 cmesen az egyik legmagasabb voltam az ugynoksegemnel.
2019. dec. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Karantenbe fontos a magassag.
2019. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
palvin barbara 175cm nem kell kitalalni hogy 172...
2020. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!