Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Milyen napi díj mellett...

Milyen napi díj mellett tudnék modellt találni az alábbi munkához? (fotózás, nem akt)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés egyszerű: mennyiért tudnék modellt találni az alábbi munkához?


Szakmámat tekintve nem vagyok fotós, nekem ez egy hobbi kategória és az is fog maradni, viszont a szakmámnak köszönhetően úgy érzem, hogy időnként megengedhetem, hogy fizessek egy modellnek, hogy portrét álljon. Eddig pár ismerőst tudtam fotózni, egy jó élmény volt mindkettőnk számára, de kifogytam az ismerősök között azokból, akik megfelelnének fotóalanynak, és szívesen is vállalták, így muszáj kicsit kilépnem a „komfortzónából”, és egy modellt keresnem, aki legalább amatőr szinten ezzel foglalkozik.


Nem vagyok profi fotós, nem is leszek sosem az, egyszerűen arra nincsen időm, és tudom, hogy emiatt a TFCD alap ki van lőve, illetve mivel a képeim jelentős része azért távol esik a tökéletestől, ezért én sem szívesen osztanám meg az összes fotót, csak párat amit leválogattam.


Tehát a kérdésem, hogy milyen napi díj mellett lehet portré modellt találni fotózásra? NEM aktfotózásra keresek modellt, fehérneműs fotót sem csináltam még, de ez utóbbin már gondolkodnék. Még annyi, hogy szoktam aránylag sok kézfej-láb-lábfej fotót csinálni, vagyis egy magára mindenképpen igényes modellt keresek és a tetoválások ki vannak zárva.


Tudom, hogy a határ a csillagos ég, és valószínűleg profi modell az számomra ki is van zárva, mert Neki egyszerűen nem éri meg, de 50-100 ezer Ft között (1 nap) már reálisan gondolom, hogy találnék jelentkezőket?


Smink-ruha saját kéne, hogy legyen, műtermi fotókra gondoltam, és én retusálni nem fogom a fotókat egyáltalán.


Köszönöm a segítséget!



2021. jún. 3. 08:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem jelezni, hogy a fotókat semmilyen felületem nem publikálnám. Ha ez változna, akkor természetesen írásban engedélyt fogok erre kérni, ezt akár szerződésbe is foglalhatjuk.
2021. jún. 3. 08:38
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha piercingek nem zavarnak és erdekelne érdekesebb fantasy témájú fotózás is akkor beszélhetünk róla privátban
2021. jún. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Te valami fétises vagy?
2021. jún. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, de több oldalon láttam megadva ilyen kategóriákat, hogy milyen modelleket keresnek, és hogy a modellek miket vállalnak. Ezek között voltak ilyenek, hogy megadva mint swimwear/lingerie/hand/leg/foot/high fashion/shoes/catalog/cover stbstbstb., vagyis úgy gondoltam az a korrekt, ha ezt én is megadom, hogy ebben a pillanatban milyen modellt keresek.
2021. jún. 4. 07:29
 5/7 anonim ***** válasza:

A modell ügynökségek pont azért vannak, hogy az ilyen igényeket szerződött módon kiszoglálják. ismernek egy csomó modellt, valogathatsz köztük és az árakat is megmondják.


Egyébként a TFCD pont, hogy nem a profik szokása, sem fotós, sem modell oldalról. Épp ellenkezőleg. Nyugodtan dobd be a gondolataid egy TFCD csoportba, lesz jelentkező - sőt a TFCD-t vállaló modellek se fognak megsértődni érte, ha pénzt ajánlasz érte, hogy fotózd őket. Általában nem elvből nem pénzért csináljak, hanem mert nincs rá kereslet. Ha te tudsz és akarsz fizetni a modellkedésért, nagyon szeretni fognak a TFCD-s modellek (mondjuk a fotósok nem biztos, mert ők az ingyen modellekre hajtanak ott)...

2021. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az 5-ös kommentre reagálva, írtam már két ügynökségnek, de választ egyiktől sem kaptam. Direkt 1 nevesebb, és 1 eléggé ismert, de szinte minden jelentkezőt modellként alkalmazó ügynökségnek, arra gondolva, hogy legalább az egyik fog reagálni, de sajnos még egy olyan választ sem kaptam, hogy "bocsi, nem foglalkozunk közvetítéssel". Én arra gondolok, hogy mivel 1 modell kiközvetítéséből túl sokat ők "levenni" nem tudnak, és ha nekem közvetítenek még média megjelentést sem igazán kapnak, ezért nem éri meg ezzel foglalkozniuk, de persze lehet, hogy rosszul gondolom és elfelejtették stb.
2021. jún. 5. 07:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet, felesleges találgatni. Hívd fel őket és kérdezd meg! Akkor biztosan kapsz valamilyen választ.
2021. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!