Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » A divatfotózáson ki fizet...

A divatfotózáson ki fizet kinek? .

Figyelt kérdés
most ha felkérnek hogy modellkedjek akkor most én nekem kell nekik fizetni vagy ők fizetnek nekem? tudom hülye kérdés de nem voltam még modell ...kérlek segítsetek!!

2013. júl. 23. 08:25
 1/4 anonim válasza:
ők fizetnek neked ez mindenhol így van :)
2013. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
tudtommal xd
2013. júl. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez azért nem ilyen egyszerű, a kezdőket eleve legtöbbször max TFCD alapon kérik fel, fizetni ritkán szoktak, de ez azon is múlik, hogy ki keres meg kit. Ha Ők keresnek meg téged és felkérnek, nyilván nekik fontos, tehát ha fizetésről van szó Ők fizetnek, de ha Te mész oda egy fotóshoz/ügynökséghez, hogy fotókat szeretnél magadról, neked kell fizetned.
2013. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó kérdés, mindhárom verzió létezik és gyakori:

A) TFCD, senki, senkinek nem fizet, modell és a fotós is a képek miatt csinálja, mindkettőjüknek szüksége van a fotózás eredményére. Amatőr fotós, amatőr modell verziónál gyakori, de elég sok profi fotós is így keres modellt. Szép, nem szép, ez van, gyakori.

B) Felkérnek, mert annyira csinos vagy, de igazából egy portfólió vagy tesztfotózásról beszélnek, aminek az árát elkérik tőled. Ilyenkor a modell azért fizet, hogy legyenek magáról képei, ez is gyakori sajnos, sokszor elég becsapós bevezetővel...

C) Felkérnek, mert annyira csinos vagy és valójában egy korrekt csapat (fotós) kér fel és fizetne szívesen a modellkedésért. Ha amatőr vagy, ez a verzió szinte lehetetlen, fizetni csak akkor szoktak, ha rutinos a modell. A C verzió inkább valamilyen videoklipp, tömegjelenet, stb. forgatásánál, filmes világban gyakori, fotózásnál én ilyenről még nem igazán hallottam az elmúlt pár évben (bár engem is fotóztak így, de az pont 20 éve volt :-)


Szóval az A és B esélyes, de ha véletlenül mégis C, akkor kérlek írd meg ide a tapasztalataid, az egy igen ritka és szép példa lenne...

2013. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!