Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Jelentkeztem a prestige...

Jelentkeztem a prestige modell managmentnél, és alkamasnak találtak, beszéltem is velük telefonon és lezártam a regisztrációt, utólag belegondolva jöttem rá, hogy jól rászedtek. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Uge 120euro az éves díj, amit a szerződés beadása után 14 napon belül ki kell fizetni. A kérdésem az lenne, hogy mi van ha nem fizetem be és ignorálom őket? Továbbá van az elállási díj, ami 49 euro szóval így is úgy is szívok? Vagy egy emailes szerződés egyáltalán nem olyan hivatalos, mintha kézzel írtam volna alá?
2018. jún. 20. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el hogy hogyan jársz jobban.

Leírhatnád a sztorit, hátha más tanul belőle.

2018. jún. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pár napja jelentkeztem,felvettek, irták, hogy hívjam fel őket. Elintéztük a regit és már csak a befizetés van hátra. A nő valóban kedves volt meg minden és amúgy nagyon hivatalosnak tűnt DE itt jöttem rá, hogy elég érdekes , hogy telefonon el lett intézve az egész. A szerződést már vissza küldtem amiben elköteleztem magam a pénz befizetésére, amit 14 napon belül kell fizetni. Ezért nem tudom mi lenne ha nem fizetném be. Hiszen aláírásom nincs sehol, ez csak egy online szerződés amiben elfogadtad a feltételeket és a szerződés pontjait éa feltételeit amik egyébként korrektek, csak nem valós, hogy majd kapsz munkát. Nagyjából ennyi a sztori.
2018. jún. 20. 08:16
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Jó hülye vagy! Ha én bemennék a 120 kilómmal, engem is alkalmasnak találnának, csak fizessem be a díjat. Meddig hagyják még az emebrek bepalizni magukat kamu ügynökségek által? Egyébként megnyugodhatsz, muszáj lesz befizetned a pénzt. Mondanám, hogy nézd meg, mit írtál alá - ha már olyan hülye vagy, hogy nem nézted meg az aláírás előtt - de biztos vagyok benne, hogy az ügynökség van annyira ügyes, hogy ebből max. pár millió forint lecsengetésével tudsz csak kijönni.


Ajánlom figyelmedbe:

[link]

[link]

[link]

2018. jún. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
aláírtál bármit is? ha nem, akkor szerintem nem követelhetnek semmit tőled
2018. jún. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elmúltál 18? Ha nem, akkor nem is köthetsz semmilyen szerződést.

Aláírtál valamit? Ha jól értem, nem. Bár akkor nem értem, hogy mit küldtél nekik vissza.

De ez még nem jelent semmit.

Ha telefonban megerősítetted, akkor az is szerződésnek számít. Ilyenkor elmondanak egy hivatalos szöveget és neked válaszolnod kell rá jól érthetően.

Csak azt nem értem, hogy erre hogy hogy most jöttél rá és korábban miért nem.

2018. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen hivatalos szöveg a telefon beszélgetésben, és kézzel nem írtam alá semmit sem. Igen egyébként elmúltam 18.
2018. jún. 20. 09:34
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha nincs aláírás, nincs szerződés - de érdemes utánakérdezned valamelyik jogban jártas ismerősödnél.
2018. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

De most komolyan, elolvastátok a kérdező írásait?


Visszaküldte a szerződést, tehát van írásbeli szerződés. Ráadásul telefonon igenis lehet szerződést kötni. Ne verjétek át még ti is.


Amit javasolni tudok a kérdezőnek a jövőre:

1a. olvasd át a szerződést!

1b. aludj rá egyet!

1c. olvasd el még1x alaposan és csak most dönts!


A jelenre vonatkozóan pedig: Keress meg valamilyen fogyasztóvédő irodát, esetleg ügyvédi irodától kérj tanácsot, hogy úszhatnád meg a fizetést.

2018. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Mi is jelentkeztünk, vissza is irtak hogy megfelel a gyermekünk de aztán mivel utána jártunk nem válaszolunk az e-mailre. Első sorban ajánlanám elolvasni az apró betűs részeket. Igazából ahol fizetni kell az csak lehúzás.
2019. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ugy tudom mindig vsn "elláklási idő". Mire jutottál?
2019. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!