Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Tudnátok ajánlani egy fotóst...

Tudnátok ajánlani egy fotóst erre a célra?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár business casual képet készítetni magamról egy fotóssal. Pár képet, ahol az egész testen látszik és olyat, ahol csak a felsőtestem felső két harmada és a fejem.


Csak az online jelenlétemet szeretném egy kicsit szebbé tenni. Annak ellenére, hogy komoly egyetemre járok egy mérnöki szakra és már vannak referenciáim még mindig egy fürdőszobában készült kép van a LinekedIn profilomon.


Eddig két fajta fotóssal találkoztam. (nem vagyok valami jártam ebben)


1., Az amatőr, akinek nincs stúdiója.


2., A kisebb képek előhívásával foglalkozó boltok, ahol leültetnek egy székre és személyigazolvány képet csinálnak egy kb 15nmres üzletben.


Ajkán láttam egy jó fotóst, akinek egy tágas műhelye volt és normális áron jó munkát végzett. Kb 10-20 fajta háttere volt és kb 5-10 féle lámpája. Oda nem tudok vissza menni, mert messze van meg biztosan itt is van Budapesten a környéken egy ehez hasonló foto studio.


Tudnátok ilyen helyeket ajánlani?



2018. júl. 16. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon jó vagyok Photoshop-ban hát ha tudok segíteni ebben?
2018. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
TFCD csoportok, [link] vagy az amatőr, akinek nincsen stúdiója, de vágja az utómunkát és profi fotókat készít pl. természetben, ipari környezetben stb.
2018. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Akinek nincs studioja nem feltétlenül amatőr.

2. A smart-casual/casual CV fotó nem feltétlenül készül műteremben.

3. Nem a hátterek és a lámpák számán múlik, hogy tud-e valaki jó képeket csinálni (pláne nem ebben a témában ami viszonylag kötött).


Nagyjából ötvenezer forint körüli összegre számíts.

2018. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak egy műteremben vannak receptek, miket egyedül is ural, ráadásul helyben vannak, terepen meg ugyanahhoz kéne egy teherautó és két segéd - vagy mégsem lesz olyan rafinált az eredmény, mint műteremben. :)
2018. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, akkor műterem kell hozzá. Nem!
2018. júl. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A műhelyet/studiót azért írtam, mert nekem mint laikus hozzá nem értőt bizalommal tölt el ha látom, hogy már X milliót befektetett a fotózásban ... az az valószínűleg hozzáértővel van dolgom.


Ha meg nincs és azt mondja, hogy menjük ki a parkba vagy álljak egy fehér fal elé, akkor meg olyan gondolataim vannak, hogy lehet nem rá kéne bíznom a pénzem. Lehet tökéletes munkát fog végezni, de olyan zsákbamacskának tűnik.


Egy másik példa.:


Anyukámnak angol tanárt kerestem. Találtam egy nagyon szimptaikus férfit, akinek X év tapasztalata volt, meg aglisztikán végzett stb... Lebeszéltem vele egy órát és kiderült, hogy egy KFCben akarja az óráit tartani.


Nekem hozzá nem értőként olyan a fotós műhely nélkül, mint a tanár tanterem nélkül.


(Mindezt úgy mondom, hogy nem értek hozzá, csak laikus szemmel így gondolkozik az ember)

2018. júl. 17. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Műterem nélkül is el lehet költeni tízmillió forintot két fényképezőgépvázra, öt objektívre meg két vakura hozzávaló állványokkal és egyéb kiegészítőkkel különösebb erőlködés nélkül, szóval ne erre alapozz. Nézz referenciákat és az alapján válassz fotóst!
2018. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Mindegy, számunkra is tanulságos, hogy gondolkodik egy laikus. :)
2018. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nézz referenciákat és az alapján dönts, hogy milyen képeket készít a fotós. nyilván ne a természet/divat fotóit nézd! keress, vagy kérj tőle olyan referenciákat, amilyen képeket csináltatni akarsz vele. ha nagyon klassz esküvői vagy divat képei vannak, attól még nem garantált, hogy business casual fotói is jók lesznek.

nagyon sok business casual kép nem műteremben, hanem külső helyszínen és nem is feltétlenül fotó háttérrel, hanem kitelepülve a céghez, irodában, vagy egyéb a cégre jellemző esztétikus háttér előtt. általában mobil stúdióval, vagyis hordozható lámpákkal és egyéb mobil fényterelőkkel.


a fotózás technikai sport, de a jó kép nem első sorban a sok és drága eszközön múlik, hanem azon, hogy a fotós mennyire tudja jól kezelni az eszközeit és hogy mennyi tapasztalata van a fotózásban, meg a modell instruálásában, de különösen a fények használatában, hogy el tudja érni azt a képi hatást, amit szeretne ő meg főleg a megrendelő.


hiába van valakinek csilli-villi hatalmas műterme nagyon sok drága berendezéssel, meg mindenféle hátterekkel és kellékkel (egyébként ezeket mind lehet óradíjban bérelni is, ha tényleg szükség van rá és nincs valakinek sajátja). ha nem tudja őket megfelelően használni, akkor egy régi vacak géppel és akár egy szál vakuval is lehet nála sokkal jobb képeket készíteni.


értem a nyelvtanáros hasonlatod, de nem értek egyet vele, mert a nyelvtanár attól még lehet nagyon jó, hogy nincs tanterme és nyelvet nem csak tanteremben lehet tanulni (én sem ott tanultam), viszont tantermet szinte bármelyik iskolában lehet bérelni, ha ez a nagyon fontos valakinek, ellenben nagyon sok diák valószínűleg inkább beül ingyen a tanárral egy mekine, kfc-be, vagy nyáron kimennek a parkba szintén ingyen és a tanterem fenntartásának/bérletének a díját így a diákok el tudják költeni a külsőségek helyett a tényleges tanulást szolgáló dolgokra, pl. mégtöbb nyelvórára.

2018. júl. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9# Oké, de egy laikus szemével megbízhatóbb egy olyan, akinek műterme van. Lehet, hogy te X év tapasztalat után kitudod jelenteni, hogy neked nem kell műterem vagy tudod hogy nem kell műterem egy jóképhez.


Értem, lehet sőt valószínűleg igazad is van. Én egy hozzá nem értő véleményt modtam.


A tanáros példánál a tantermet nem feltétlenűl iskolában bérelt tanteremre gondoltam.


Pl.: Angol tanárom a nappaliját kicsit tantermesítette. Felrakott egy fehéz filces táblát. Rengeteg olyan könyvet tartott magánál ami külön feladatok adására tökéletes. Emlékem egy olyan Oxfordon könyv is volt nála, ami C2re készített fel és óránként abból is megcsináltunk egy feladatot, amikor C1re készített.


...de ez nem egy tanterem volt a lakása, azaz egy nyugodt hely a tanulásra.


Lehet, hogy a KFCben taníta tanár is kítűnő szakember és tökéletes tanári munkát végez, de hogy őszinte legyen nem akarnék és szerintem az emberek többsége sem akarna egy KFCben tanulni. Ez azt sugalja a diáknak, hogy nem veszi komolyan a tanítást vagy nincs olyan szinten, hogy taníthasson.


Még egy példa. Ha lakást akarnál venni és mondjuk egy ingatlanost megbíznál, hogy megtalálja az álmaid ingatlanát. Akkor hogy tetszene egy ilyen beszélgetés:

-Hol találkozznk?

-A parkban, nincs irodám.


Attól még lehet, hogy jó ingatlanos, de nem szívesen bízmán rá az ingatlan keresést, mert vagy még kezdő vagy kifejezetten nem sikeres a szakmájában.

2018. júl. 22. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!