Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mettől meddig volt divat az...

Mettől meddig volt divat az emo, punk stb?

Figyelt kérdés
Emlékszem régen én is emos akartam lenni, de akkor még nagyon kicsi voltam. Viszont van Leiner Laurának a Szent Johanna gimi könyve aminek köteteit 2012-2014 között írt, ha jól tudom, és még abban is jelen vannak az emosok, punkok. Nem rémlik hogy 2013-ban még volt emo korszak de nem tudom. Mondjátok meg ti.

2019. aug. 6. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
2013-ban jelent meg az utolsó SZJG kötet.
2019. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Most is létező irányzatok ezek, maximum nem kapnak akkora visszhangot, mint a 2000-es évek végén. Punkok meg jóval régebben is voltak, nem csak akkoriban (az emo volt ilyen nagy "új" irányzat), de az a helyzet, hogy egy kamsznak, aki keresi magát, minden új. :)
2019. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen létező de úgy értem kb mettől meddig volt nagy divat. Mert most már nem az.
2019. aug. 6. 11:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megjelent a Tokio Hotel együttes. Ők hozták be. A magyar koppintás, ha jól emlkészem az Anti Fitnesz Club együttes volt.
2019. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az időszak nagyjából 2004-2011 közé tehető.
2019. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 köszi ❤️
2019. aug. 7. 09:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Punk - hetvenes évek. 2000 előtt a mozgalom "kifulladt", de a mai napog vannak punkok. SZJG-ben viszont inkább az ilyen divatos (az eredeti punkhoz képest divatos) poppunk van, ami nagyjából az emoval egyidőben virágzott.

Az emósok a kétezres évek elején tűntek fel, szerintem 2013-14 táján ért véget az utolsó emo-hullám. De azt is vedd figyelembe, Kérdező, hogy Mo.-ra meg a többi környékbeli országba minden 1-2 év késéssel ér el 😄

2019. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ha jól tudom 2009-ig tartott ez a korszak, viszont én most vagyok nagyon oda az ilyen ekberekért, de sajnos nagyon ritkán találni:cc
2019. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 😀Eleve úgy értettem h Mo-n mikor volt, de köszi 😀
2019. aug. 9. 12:44
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A Tokio Hotel soha nem játszott emo zenét.

Az emo zene a Rites of Spring zenekarral jött létre a 80-as évek közepén, és hasonló fejlődési utat járt be, mint a punk, így a 2000-es évek emo zenéje egyfajta pop-emo. Az AFC és a No Thanx ebben a műfajban alkotott, és egyik sem volt Tokio Hotel kopi, nem is hasonlítanak zeneileg.

Tehát emo stílus kb. 1985 óta létezik, de csak 10-15 évvel később akakult ki az öltözködés mellé, és kb. ennek a végén, 2000-2001 körül lett divat Amerikában. Magyarországra 2006 körül jött be és kb. 2010-11 körül kezdett kikopni a mainstreamből.


A punk eredetileg a 70-es években jött létre, akkor pár évig mondhatni divat volt, de ez hamar lecsengett. A 2000-es évek elején a pop punk lett divat, ami egyes vélemények szerint nem igazi punk. Ez kb. párhuzamos volt a mainstream emo kialakulásával, talán 1-2 évvel megelőzte. Így a két műfaj között is volt némi átfedés.


De szubkultúraként mindkettő létezik ma is, Magyarországon is. Pop punk zenekarnak ott van pl. a No Last Page, ami kb. egy ezredforduló környéki Blink182 mai témákkal, emo műfajban meg a Zyklonfilter, bár ez utóbbi erősen underground zenekar. Meg van egy kis pop punk beütése annak is, az emo mellett.

2019. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!