Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek is drágábbak a...

Szerintetek is drágábbak a férfi ruhák a női ruháknál? Ha igen, miért? És hol/hogyan érdemes férfiként olcsót venni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben tűnt fel..


Már aliexpressen és alibabán is megnéztem a férfi póló (sima, egy színű, ráadásul poly) árakat, ami még akkor is nagyon sok, ha nagytételben próbálok venni. Egy teljesen átlag/gyenge minőségű kényelmetlen póló ára is már 1500-2000 forint környékén kezdődik, miközben tudom, hogy 3-400 forintot alig érne szállítással együtt..


Összehasonlítva találtam női nadrágot 900 forintért, amiben jóval több az anyag és szabása is bonyolultabb a férfi pólónál. 2-3000 forintot olyan pólóért adnék ami heti 1-2 használat mellett legalább 2 évig bírja, nem ilyen vacak két mosás után eldobható rongyokért...

Németországban 3 év után is jó pólókat vettem 5-ös csomagolásban 5 euróért nagy ruhaboltban, itt Magyarországon sehol nem találok hasonló árazást/akciót...


C&A-ban nyár elején 11 ezer volt a legolcsóbb használható háromnegyedes rövidnadrág, amit kénytelen voltam megvenni. Ezek az árak ilyen átlagfizetések mellett szerintem rablás/horror.


Miért ilyen drágák a férfi ruhák?

Hol lehet olcsóbban venni Budapesten és Online?


Nincs nagy igényem, nem kell minta sem csecsa, csak egyszínű, sima póló, esetleg V-nyakkal.



2019. aug. 22. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha drágábbak, az azért van, mert egy férfi nem feltétlenül törekszik arra, hogy változatosan öltözködjön, lásd pl. a gimnáziumokat, ahol kiránduláson a fiúk egy övtáskával elboldogulnak 3 napig, míg a lányok mindig súlyos bőröndöket húznak maguk után induláskor...


Szóval a nők többet szeretnek vásárolni, a férfiaknak elég a kevesebb, minőségi darab, hiszen aztán felváltva hordják azokat. Minden napra egy póló, azt' kész, a nők viszont szeretnek kombinálni.


A legtöbb női ruhához azért kevesebb anyag is kell, mert a nők általában kisebbek a férfiaknál.


Illetve a nőpi ruhák gyakran műszálasak, attól lesznek testre simulóak, ami olcsóbb a pamutnál. (A kezelése viszont már a pamutnak a bonyodalmasabb, pl. férfi ingek vasalása...)


A Sportsdirectet tudom ajánlani, ha pólót, ingeket szeretnél vásárolni, viszonylag jó áron jó minőségű ruhákat kapsz, és itt is szokott lenni többdarabos kedvezmény a ruhákra.

2019. aug. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem tudom,hogy te hol vásárolsz,de nekem egyik nadrágom sem került 900forintba.Szerintem hülyeség,hogy drágábbak a férfi ruhák.Csak nézz be egy Zarába,egy nadrágért 13ezret is elkérnek,egy póló 6nál kezdődik,és akkor még nem is a legextrábbat vettem meg.
2019. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van még férfi és mostanában hála istennek egyre több aki minősít dolgokat változatosan hord. 2 hetente veszem fel leghamarabb ugyan azt a ruhadarabot. Valóban drágább de ha megnézzük az anyagösszetelt a férfi ruhák drágább anyagokból is készülnek.
2019. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet nem zarában kéne pólót nézni :DD Én 1500-2000 nel többet nem költők pólóra. Tescobol veszem (és nem gagyi egyáltalán) marha jól néznek ki. Farmert bershkában vettem 7 ezerért sima super skinny világos kék.
2019. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legjobban ezt úgy tudod megnézni, ha bemész egy Deichmannba. Egyik oldalon a férfi másikon a női részleg. A férfi részlegen elől vannak a sport cipők hátul a kevésbé márkás cipők. A nőknél jóval több ruhanem létezik és jóval többet is adnak el. Férfiak kevesebbet vesznek és márkásabbakat általában. Ezért van, hogy a férfi ruha drágább.
2020. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!