Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ekkora baj az hogy...

Miért ekkora baj az hogy tizenéves lányként szeretek tornadresszt viselni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromba kötelező volt az iskolában ebbe tesizni, költözés miatt másik iskolába mentem még általánosba 7. osztályt egy másik suliban folytattam. Ott volt az hogy én megszokásból tornadresszt vittem tesiórára semmi mást, csak azt, és sokan furcsán néztek rám hogy abban fogok tesizni meg minden. Persze rajtam kívül talán egy valaki viselte még azt is egy nadrággal hordta.

Aztán utána megszokták hogy én ilyen vagyok, nem is volt ebből semmi.

Gimibe amikor mentem ott elő volt írva hogy az iskola címeres kék pólóba kell tesizni meg fekete rövidnadrágba. Akkor ugye ezt betartottam de a dresszt viseltem alatta mert szeretem és megszoktam.

Volt rá példa amikor meleg volt és kint tesiztünk az udvaron a pólóba izzadtam, dressz nem volt alattam akkor. Aztán kipróbáltam azt hogy csak dresszbe fogok tesizni ami jobban szellőzik is és egy kisnadrágot veszek fel rá és ennyi. Nem volt baj belőle, azóta dresszben tesizek gimibe is majdnem minden órán. De ezenkívül én nekem rengeteg dresszem van, rengeteg féle, ujjatlan, rövid ujjú meg hosszú ujjú, van 1-2 szoknyás is. Ugye én itthon is tornázok dresszbe szoktam, meg futáshoz is azt használom de nadrággal. Aztán nyáron meg alapból fürdőruhába vagy tornadresszbe vagyok itthon semmit nem veszek rá, csak azt viselem, néha benedvesítem hogy hűvösebbnek érezzem az időt, nagyon kellemes.

Meg néha az utcára is így megyek ki, szoktam rá venni egy szoknyát vagy rövidnadrágot és olyan mint ha body lenne rajtam, csak ugye a bodyjaim többsége melegít mert én csak olyanokat vettem anno amiket télen viselek mert azok legalább melegítenek is valamit.

Na már most ugye az udvaron dresszbe szoktam lenni egyszerű rövid ujjúba, de voltam már hosszú ujjúba is. Sajnos a bőröm érzékeny és könnyen letudok égni meg fehér is nagyon a bőröm. Strandra nem is nagyon járok emiatt, ha igen akkor régen pólóban fürödtem de volt rá példa amikor hosszú ujjú tornadresszbe mentem strandra és furcsán is néztek rám, meg sokszor a barátnőim teszik szóvá hogy én ezt miért szeretem amikor mindenki utálja stb...

Nem értem ez miért zavar másokat hogy én szeretek tornadresszbe lenni?

Csak én vagyok ez a kivétel aki mindig tornadresszt visel?

Nekem ez a kényelmes, szeretem is, nem értem mi a probléma.



2019. aug. 26. 10:33
1 2
 1/13 subrette ***** válasza:
100%

Nem baj, csak manapság kevésbé megszokott. Korábban, a 80-as évekig nagyon ócska anyagú dresszeket lehetett kapni. Elcsúsztak, gyűrődtek, az izzadtságot magába szívta, ... Nem volt kényelmes se kellemes benne lenni. A minőségi dressz drága volt és ritkán lehetett kapni. Emiatt a többség leszokott a dresszről és ez az emlék él azóta is. Pedig ma már nagyon jó dresszeket lehet kapni, ami csinos is és jól lehet benne mozogni.

Suliban (2000-es évek) mi is kevesen hordtuk. Most külföldön élek. Járok tornázni és itt majdnem mindenki dresszben van, mert az a kényelmes hozzá.

2019. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kényelmes a tornadressz, én évekig hordtam aláöltözőnek pedig én fiú vagyok, de én nekem semmi bajom nem volt vele, de egy ideje már váltottam, már bodyt hordok abban kényelmesebb el menni a WC re.
2019. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Miért lenne baj?

Megszóltak érte?

Amúgy nyilvàn én is meglepődtem volna , ha valaki tesin dressben lenne,mert felénk senkin soha nem làttam.

Tesizz abban amiben akarsz, ami neked kényelmes!

2019. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Azzal, hogy szeretsz tornadresszt hordani, azzal nincs semmi gond.

A gond azzal van, hogy az ilyen kérdések többségét magukat fiatal lányoknak hazudó 30-as, 40-es pasik írják ki, akik erre élveznek. Harisnyások dettó ugyanez. Gondolom nem véletlen, hogy a "Van itt olyan lány aki szeret tornadresszt hordani?" című több éves kérdés is pont most van kiemelve.

2019. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
84%

Szerintem semmi gond nincs vele ha szerinted kényelmes használd.

A legtöbb embernek fogalma sincs róla, hogy milyen, mivel csak annyi van meg, hogy általános iskolában kötelező volt, rossz méretezéssel és borzasztó anyaggal. De ez olyan mint elítélni egy ételt, csak azért mert évekkel korábban megkóstoltad egy aluljáróban és nem ízlett.

Téged zavar az, hogy másokat zavar? Ne foglalkozz vele, sok ember pedig szereti.

2019. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha lány vagy és komoly a kérdés akkor fura mert én nem ismerek senkit aki tornadressz miatt lenézte volna a másikat, pedig sokat viseltük gimiben is a sporttagozatosokkal órán is. Sőt, mi se csak a tornászokkal hanem otthon, főleg a régebbieket amikben már nem versenyzünk már. Ezeknek nem olcsó az áruk, mert például amiben utoljára voltam az 25ehuf-ba került plusz az anyag és méretre varrták hogy csak rám volt jó. Szóval hiába szeretem hordani meg szép is ha mára 1-2 év alatt kinőttem a régieket és el kellett már adnom. Egy iskolai hófehér tornadresszem van még, azt szoktam ilyenkor otthon néha felvenni, anyu pedig bikiniben van mindig a konyhában is amíg apu dolgozik.
2019. aug. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.


Sok ember értetlenkedik hogy én miért szeretem ennyire hordani, holott mindenki utálta, utálja őket mert régen kötelező volt, és nem értik meg hogy nekem ez a kényelmes.

Persze értem én hogy az iskolai hagyományos dresszek pocsék minőségűek egyrészt a méretezésük sem volt teljesen valós, valahol nem passzolt egyáltalán főleg olyan lányon aki picit kövérebb volt, de aki meg nagyon vékony volt de magas annak persze hogy kb lötyögött rajta.

A pamut dresszek amik tényleg kényelmetlenek azokat én is utáltam, de ezeket a lycra anyagú dresszeket nem.

Meg azért is megszóltak hogy egyrészes fürdőruhába vagyok csak, de azokból is a teljesen hagyományos egyszínűt veszem csak fel, nem az összevissza fodrozott meg ejtett vállú társaikat viselem, hanem a normál sportos darabokat. Meg nem rég mielőtt kiírtam a kérdést azért szóltak meg az ismerősök mert épp egy rövid ujjú kék tornadressz volt rajtam és abba mentem ki füvet nyírni, nem vettem alulra meg felülre semmi egyéb ruhadarabot mert meleg volt, a dressz is be volt vizezve, kellemesen hűsített, és pár ismerősöm szóvá tette a dolgot hogy miért viselem szinte állandóan. Bikinit meg utálom hordani, meztelennek érzem magam bennük ez az igazság.


Csak azért mert én más vagyok mint a többi korombeli hogy nem a divatnak megfelelően öltözök főleg a fürdőruhák terén. Azért is kaptam leszólást mert nem viselem ezeket a tépett szakadt nadrágokat ami szerintem igénytelen, akármennyire is divat értem én, de engem irritál. Én vagy normális nadrágot veszek fel amin nincs semmi szakadás, vagy szoknyát normális harisnyával.

2019. aug. 30. 10:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond vele! A lányok a strandon, sőt sokan az utcán is, sokkal többet megmutatnak magukból, mint amit dresszben látni lehet, ezért nem értem ezt a nagy tornadressz-elleni hisztériát. Szerintem teljesen normális, ha egy lány dresszt visel, akkor is ha nem versenytornázik.
2019. okt. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal semmi baj én is szeretem a tornadresszeket.
2020. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az amerikaiakat, ott nem meglepő ha reggel tornadresszben sietnek vásárolni a nők, a férfiak pedig pizsamában. Nem viccelek ott tényleg így van.
2021. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!