Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hosszú nadrág + szandál, de...

Hosszú nadrág + szandál, de miért nem rövid nadrág + zárt cipő?

Figyelt kérdés

Ősszel elég csípősek a reggelek, viszont délután meg igen meleg van. Ha valaki hosszú nadrágot vesz zárt cipővel, megizzad délután, ha pedig szoknyát/rövid nadrágot szandállal, akkor meg még reggel fázik.

Mi az oka, hogy hosszú nadrág mellé szandált húznak az emberek és nem fordítva, azaz rövid nadrág mellé zárt cipőt? Talán lábszáron túl hőt lehet leadni a lábfejhez képest? Vagy valami divat oka?



2019. szept. 12. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem is sokkal jobb a rövidnadrág + zárt cipő, amíg nappal meleg van, én is így járok, akkor is ha a reggel kifejezetten csípős. Nem fázom a reggeli néhány fokban rövidnadrágban sem, ha zárt cipő van rajtam. Ellenben ha mezítláb vagyok hosszúnadrágban, akkor igen.
2019. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert reggel fázik a lábam,de napközben nincs annyira meleg,hogy megsüljek a hosszúban.Szandált pedig akkor veszek fel,ha olyan az öltözködésem amihez az illik.
2019. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a lábfejem kevésbé fázós reggel, mint a lábszáram, ezért veszek inkább szandált hosszú nadrággal.
2019. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fentieken túl még az is lehet az oka, hogy bizonyos munkahelyeken, vagy bárhol, ahol valamennyire ki kell öltözni, rövidnadrágban nem illik, vagy nem is szabad megjelenni, de a szandál még belefér.

Én egyébként, amint beköszönt a meleg idő, és nem kell kiöltözni sem, egyszerre veszek rövidnadrágot és szandált (persze mezítláb), hidegben, és kiöltözős helyen pedig hosszú nadrágot zárt cipővel és zoknival.

Esetleg nagyon ritkán, ahol a rövidnadrág nem megengedett, ugyanakkor túlzottan kiöltözni sem kell (pl. egyes műemlékek, templomok látogatása), viszont meleg van, akkor élek a hosszúnadrág és szandál/mezítláb kombóval (ugyanakkor ezt csak lenge vászonnadrággal, nem farmerral).

2020. nov. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!