Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Állásinterjúra milyen ruhát...

Állásinterjúra milyen ruhát vegyek fel?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok. Polóban vagy ingbe menjek? Illetve rövidnadrágba ciki menni vagy hosszúba menjek?

2019. szept. 16. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
2019. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
az 1-es jó (rövidgatya ciki, de már úgysincs olyan meleg)
2019. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állástól függ. Inkább hosszúnadrágot és inget javaslom azért.
2019. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Attól függ.

Pl.: farmer, és egy ing.

2019. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%
2019. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Hosszúnadrág (lehetőleg nem kék farmer), hosszú ujjú ing. Ha valami irodista pozícióra jelentkezel, akkor a cipőd is legyen sötét (és tiszta!!), és felvehetsz egy zakót is.
2019. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hosszú nadrágot szoktam felvenni. Nem farmert, vagy ha mégis, akkor nem kéket. Nyáron világosat, télen sötétet jó választani. Ősz idején kb. mindegy.

Felülre inget - lehetőleg elegánsabbat, de nem kell fehéret, kivéve, ha business munka, mert akkor még nyakkendő és zakó is mehet (vagy akár komplett öltöny). Nyáron én megengedem magamnak a rövid ujjú inget is, mert nem sokat ér, ha elegáns leszek ugyan, de leizzadok, mint a ló, és még gondolkodni sem bírok a melegtől. Ha hideg van természetes a pulóver/szvetter és/vagy kabát, dzseki.

Általában elegáns, sötét cipőt választok, ha nincs, vagy egy kicsit lazábbra szeretném fogni, akkor más is megfelel, csak lehetőleg ne rikítós színű focicipő legyen. (Télen meg téli cipő, félcipőt csak valami jogász pozícióra húznék télen.)

2019. szept. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és ha még időben szólok: olyat készíts ki magadnak lehetőleg, amit már hordtál, hogy ne legyen még a ruhád is idegen számodra, ha már az interjún minden az lesz!
2019. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen állás?

Amúgy ilyen alkalmakon jobb egy fokkal (nem öt, egy!) túlöltözni mint eggyel alul, azt mutatja hogy komolyan veszed az állást.

Én a helyedben sötét, nem koptatott/szaggatott farmert vagy chino nadrágot vennék nem túl mintás inggel, és akár egy zakót is rávennék.

Ugyan lány vagyok, de nemrég voltam állásinterjún egy olyan helyen ahol semmiféle dressode nem volt, betanított adategyeztetős diákmunka, szombat reggel általában a fél iroda leggingsben, pulcsiban és tornacipőben támolygott be, de az interjúra még oda is mindenki kiöltözött. Rajtam fekete farmer, fehér aprómintás blúz, magassarkú csizma és egy kék blézer volt, és nem én voltam a legelegánsabb.

2019. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként azt, hogy milyen állás, azt azért is kérdezzük, azért is fontos, mert azt mondják, hogy az interjúztató(ka)t nem jó túlöltözni. Persze ezt nem tudhatod előre pontosan, de a helyről következtetni lehet rá.
2019. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!