Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mik a legfőbb eltérések egy...

Mik a legfőbb eltérések egy rocker és egy metalhead ember megjelenése között? (Mindkét nem öltözködése érdekel)

Figyelt kérdés

Természetesen azon kívül, hogy mindegyikük a saját stílusának kedvező bandás felsőket, dzsekiket hordja.

Jól veszem ki, hogy a metálosok öltözködése kicsit “melankolikusabb”, gyakran elvontabb, több a hideg, ezüstös színű fém, és tartalmazHAT más szubkultúrák inspirálta elemeket is (pl. goth, steampunk),

míg a rockerek öltözködése kicsit “bevettebb”, és (jelenleg) divatosabb, kissé mainstreamebb fazonú (nem negatív értelemben) darabokat, pl. dzsekiket viselnek, valamint jobban szeretik pl. a pirosat és az élénkebb, “retrós” színeket és (fakultatívan) a folklór behatású elemeket?



2019. okt. 14. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát hallod nem is tudom. Nekem tökre úgy jött le hogy itthon a metalheadeket hívják az "átlagemberek" rockernek. Én mellesleg kimondottan rockot nem nagyon hallgatok inkább csak annál keményebb vagy teljesen más műfajú zenét mint pl neo swing de teljesen átlagosan öltözködöm 24/F


Nekem úgy tűnt akik nem hallgatnak hard rocknál keményebb zenéket meg általában szintén nem vesznek fel semmi extrát max bandás pólót.

2019. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem metálos, sőt, metálzenekar is volt, CD-t is adtak ki. Teljesen átlagosan öltözködik, koncertre is. Nem ez a lényeg, kissé túl van tolva a kérdés sztem.
2019. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*metálzenekara
2019. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Hát, ezt szerintem nem lehet ennyire konkrétan megmondani, hétköznapokon az utcán nem mindenki öltözik így, a múltkor egy töknormális kinézetű öltönyös fickó metálvillázott rám az utcán.

Talán az igaz, hogy a "rockerek" (túl tág fogalom) valamivel kevésbé feltűnősködőek, kényelmesebben öltöznek és több színnel dolgoznak, de ez sok metalosra is igaz.

Én ha kategorizalni kell, akkor ez alapján metalos vagyok, csak feketét hordok, de egyik nap gothnak nézek ki szoknyában, bársonyban, nagy ékszerekkel, másik nap meg felvarrós dzsekiben és láncos övben mászkálok. Viszont olyan munkám van, hogy nézhetek ki így, amikor nem olyan volt, akkor úgy öltöztem, ahogy ahhoz elvárt volt, szóval én sem virítottam az utcán. A párom például goth zenét hallgat, de egyszerűen öltözik, sima fekete farmer, póló, maximum a kiegészítőkkel vagy egy-egy érdekesebb szabású kardigánnal extrázik. Nincs fekete körme meg neccpólója :D

De összességében a metalosok és a gothok páváskodóbbnak mondhatók.

2019. okt. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én rockernek vallom magam, és minden nap úgy öltözök fel, mint Lisbeth Salander, Stieg Larsson regénytrilógiájából, vagy mint a zenészek a koncertekre.


Fekete acélbetétes bakancs, fekete bőrnadrág/rövidnadrág/szoknya, három soros oldallánc, fekete, szegecses bőrkarkötők, bandás/halálfejes kendők, álfültágító és egyéb extrém fülbevalók, nagy gyűrűk. Szeretem az elegáns, gótikus ékszereket is, a hajamat átlagban olyanra tupírozom be, mint amilyet a 80-as években hordtak, gyakran viselek ujjatlan motoroskesztyűt. A sminkem fekete rúzsból és vastag, fekete tusvonalakból, fekete szemhéjpúderből áll.

A bőrdzsekim se mainstream fazon, így néz ki (persze női méretben) -> [link]

A ruháim 99%-a fekete, kettő sötétkék hosszú ujjú felsőm van és két farmer rövidnadrágom, ami színes. A pirosat valóban szeretem, viszont inkább a bandás pólóim mintáján köszön vissza, nincsen olyan ruhám, aminek a nagy része piros lenne.


Mások vonatkozásában azt tudom mondani, hogy nem figyeltem meg akkora elkülönülést. Persze a klasszikus goth öltözködést az könnyű kiszúrni, elválasztani a többitől, de a rockerek, a metálosok és a punkok öltözékében elég sok az átfedés, és ők is merítenek még sokszor a gothok ruhadarabjaiból is. Metalheadeket illetően maximum annyit figyeltem meg, hogy őt átlagban inkább tornacipős típusok, mint bakancsosok, de ez se egy olyan preferencia, amire érdemes lenne statisztikát alapozni.


18 L

2019. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen a rockkal kezdtem, majd jött a metal, egyéb core stílusok, most pedig abszolút punk irányba tendálok.

Soha nem hordtam a tipikus szubkultúr ruhákat. Bandás pólót hétköznap is felveszek, de nincs olyan pólóm, ami obszcén, vagy polgárpukkasztó lenne.

A környezetemben élő rockerek/metalheadek is ugyanezt a vonalat követik.

Egy haverom öccse jött hozzánk átlagos ruhában, majd koncert előtt felpattintotta a bőrnadrágot, az iron maidenes pólót és a 24 soros acélbetétest. Rajta kívül koncerteken is olyan emberekkel találkozok, akik ugyanúgy öltöznek, mint én.

Ma már gyakran a popkultúrában több rocker elemet lehet felfedezni, mint egy kisebb magyar rockzenekar koncertjén.

2019. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Nem tudom. Számít valamit?
2019. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Na hát először is:

Az én észrevételeim alapján a Rockerek tényleg mondhatni "divatosabban öltözködnek, legalábbis átlagban. Viszont Magyarországon észrevettem azt a vonalt,legfőképp tizen-huszonévesek körül, amikoris túl " keménynek" hiszik magukat és az öltözetük hasonló egy black metáloséhoz (én ezzel egyáltalán nem szimpatizálok egyébként). Illetve a retró ruhás kijelentéseddel is egyet értek, szerintem az is népszerű a Rockerek körében, főleg ha pl: egy olyan Rockerről beszélünk aki The Rolling Stones-t, AC/DC-t és ilyesmiket hallgat.

A Metalheadek részéről (akik tényleg szeretik is a műfajt, nem csak bizonyos korszakon mennek keresztül) általában! visszafogottság jellemző, ezt arra értem, hogy nem feltétlenül kék a hajuk, nincs extrém kiegészítőjük, a battlevest viselése gyakori, illetve ugye az együtteses pólók. Nyilván vannak kivételek, pl: szegecses bőrkarkötő,vagy néhány embernél ugye a bakancs, bár ez Rockereknél is előfordul. De például egy Glam Metal rajongónak és egy Black Metal rajongónak teljesen különböző a megjelénese.

Magyarországon szerintem mindenki túlextrázza az egészet és minél keményebbnek akar tűnni (nyilván nem mindenki de egy bizonyos réteg akikről előbb is beszéltem) szóval igazán sosem tudom eldönteni bárkiről, hogy ki hova tartozik, maximum a pólóján szereplő együttesről :D (illetve ezt a túlextrázást csak a fiatalabbaknál vettem észre)

2019. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!