Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi a valós indok az iskolában...

Mi a valós indok az iskolában kötelező ünneplőruhás napok mögött?

Figyelt kérdés

Nekünk már teljesen természetes, hogy az iskolákban vannak olyan napok, amikor ünneplő kell. Ez rendben van. Azt is tudjuk, hogy fekete-fehér kell, oké.

Viszont szerintetek, mikor ezt valaki eldöntötte, hogy így legyen az iskolákban, mi volt rá a tényleges motiváció? Hogy szoktassák a diákokat az alkalmi ruha viseletére, hogy ezt is tanítsák?

Mindig elgondolkozom ezen, hogy nekünk már természetes, de ezt valamiért, valakinek ki kellett találnia...

Mit gondoltok?


Egy gimis lány.



2019. okt. 17. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez a kisdobos-úttörő mozgalom maradéka. Oda kellett mndenképp az egyenruha, mivel azok tulajdonképpen a katonaságra készítették fel a gyerekeket. Na és mikor már nem kellett a nyakkendő, meg a sípzsinór, akkor megmaradt a fekete-fehér ruha, hogy valamiféle egységet képviseljen. Szerintem. :)
2019. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én még voltam kisdobos-úttörő a naaagy szocializmusban. Egyen-embereket akartak látni, akik mind egyforma ruhában masíroznak az ünnepeken. Lényegében agymosás az egész. Ennek a maradékát élvezitek manapság.

De van egy olyan oldala is, hogy az alkalmi-egyenruha, ünneplő sokkal szebb, ünnepélyesebb, mintha mindenki tiritarka otthoni ruhában lenne.

2019. okt. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Az úttörő teljesen más. Az egy mozgalom volt, annak az egyenruháját kellett hordani.


A mai "ünneplő" az a régi díszöltözeteknek az utódja. A tisztelet kifejezésekért illik hordani.


Pl. október 23-án a 56-os eseményekben résztvevő embereknek tisztelgünk, akik közül sokan meghaltak azért, hogy most itt nyugodtan írogathassunk egymásnak.

2019. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szerettem, ünneplő dolgot mindig igyekeztem kerülni, közép iskolai ballagásomra mi fiúk rendesen öltönyben kellet lenni, emlékszem, ballagás napján, reggel késésbe voltam, le zuhanyoztam, majd a nagy sietésbe, a fürdőbe csak az öltönyt vittem be, se boxer alsó se zokni, azért nem rohangáltam fel a szobámba, nem érdekelt fel az inget fel a nadrágot boxer alsó nélkül, gyorsan el is indultam, úgy hogy nekem nem volt az én világom, de mindegy túl éltem.
nov. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!