Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 70 ezerből, hogyan jöjek ki?

70 ezerből, hogyan jöjek ki?

Figyelt kérdés

Már majdnem teljes ruhatárát vettem csak kéne még minden képen vastag téli kabát sport cipő és valami téli.

Ezek egyenként kb 15 ezrek amik nekem tetszenek. Ha ezeket igy meg venném 25 ezrem maradna. Van egy egyszerű kék skinny egy fekete egy fekete szagatot és egy kék bővebb normál fazonú farmerem. De párat még venni akarok mellé ezek kb 7-9 ezrek és akkor ott tartok ,hogy minden pénzem elfogyot szinte (diák munkábol) és tavaszra kellenének majd rövid nadrágok mert úgy indultam,hogy szinte semmi ruhám csak azért dolgoztam hogy legyen egy alap ruha táram. Szóval mit tanácsoltok? Hagyam a rövid gatyákat és majd anyámtol kérjek tavasszal vagy mindenképp rakjak félre? Esetleg valamelyik cipőt hagyam ki? Sport cipőből most nike tanjunom van ami hibátlan állapotú csak lassan egy éves és meguntam. Télen itt felénk nincs olyan durván hideg lehet a téli cipőt kéne ki hagyni.

Szerintetek?

(Fiú ruhakrol van szó)



2019. okt. 18. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a téli cipőt hagynám ki,már évek óta nem hordok.Viszont a rövidnadrágokkal is várj,most úgysem kellenek.
2019. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engedni kell az igényekből, kevesebb ruhát és olcsóbban kell venni. 70 ezret nem is tudom hogyan költenék el ruhára, nem ehhez szoktam és nem is vágyom rá, hogy 20.000 forintos ruháim legyenek. Én egy farmerre évek óta nem adtam 6 ezernél többet, általában a Tesco F&F márkából választok, vagy az Auchannál az In-Extenso. Előbbi talán jobb, de egyikben sem csalódtam farmerek terén. Most három farmer van, amit sűrűbben használok, ennyi nekem elég (kék, fekete, szürke, testhezállók). Tavasz még odébb lesz, vettem idén egy rövidnadrágot (farmer) a többi mellé, az jó lesz jövőre is, kínaiból való mind. Próbáltam a H&M-ben nézelődni, választék alig volt, egyik sem nyerte el a tetszésem, viszont cserébe elég drágák. Kabátból egy szövetkabátot használtam sokáig (Auchan), de nem volt elég meleg. A Decathlon-ból vettem egy kabátot, jók az értékelései, elég melegnek tűnt, 8.000 forint volt. Néhányszor volt csak rajtam, de tényleg jónak tűnik. Cipőkből elég sok van, de kb. 3-4 pár az, amit rendszeresen használok. Többsége a Decathlon-ból való, 4-5 ezer forintos kategória, Kalenji márka. Van egy Quechua túracipőm, ezt simán lehet hidegebb időkben is használni, de vettem még kínaiból egy bakancsot. Majdnem felesleges volt, mert azért érződőtt a hideg benne, attól függetlenül, hogy legutóbb nem nagyon volt tél. Hozzáteszem, van egy sok éves autóm, amíg van miből, erre "locsolom" a pénzt, nem sokat fagyoskodok. Más lenne a helyzet, ha gyalog vagy biciklivel járnék, estleg 15 percet várakoznék a fagyos buszmegállóban a fűtetlen buszra. Ekkor lehetne igazán jól letesztelni a ruhákat a hidegben. F
2019. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rövidnadrágokat fölösleges most venned. Szerintem nem is lehet már ilyenkor kapni az üzletekben, de javítsatok ki ha tévedek.

Van 4 nadrágod, ha még veszel ezekhez kettőt akkor bőven megvagy. Na meg lehet találni olcsóbban is jó minőségűeket. Meg nézz szét az akciósak között is. Én szinte mindig onnan veszek nadrágot. Nem éri meg 7-8 ezreket kiadni értük, ugyan úgy tönkre mennek. Persze, ha az tetszik akkor oké, csak nem árt jobban szétnézni. Jó dolgokat lehet kifogni.

Cipőből inkább télit vegyél. Oké, hogy nincs olyan durván hideg tél felétek de akkor is tél lesz. Egy sportcipőben meg egy hűvösebb őszi napon is fázik az ember lába.

Egyébként nem diákmunkázol már?

2019. okt. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennyire cink dúrni két rongyot?
2019. okt. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pesten volt lehetőségem egy hónapot dolgozni ,mert meg tudtam oldani a szállást de nagyon messze lakom onan és suli mellet amúgyse tudnék. 210bol ennyi maradt telefon és egy majdnem 0 rol vett ruhatár mellet.

Farmereket H&M bol vettem de akkarok kicsit jobban ki nézőeket és Berskában azok 7-9 ezrek.

Cipőkből nike/adidas de nem 50 ert hanem az olcsóbb 15 ezres kategóriában. Csak ha ezeket mind meg veszem akkor nem marad pénz hogy majd tavaszal rövid nadrágokat vegyek. De lehet az nem annyira fontos mert azt csak pár hónapig használom a többi ruhához képest. Kabátom szintén van tavalyról csak már másmilyent akarok de valamit szerintem ki kéne hagyak.

2019. okt. 19. 07:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Fején találtad a szöget. Az "akarok" szóval kezdd szerintem, és itt nem a beszaladt K betűre gondolok!
2019. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi?:)
2019. okt. 19. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Adj lejjebb az igényidből. Én is hasonló cipőben járok, farmert én (New Yorker) 6500-ért vettem Skinnyt, abból elég összesen 5-6db, téli kabát ha nagyon nem tetszik, akkor 10 alatt lehet venni simán, csak nem nagy márkát kell nézni, hanem sima (nem kínai üzletekben), mit. New Yorker, C&A stbstb. Eddig mivel van 4 farmered, ha még veszel 2-őt és kabátot, akkor 23000 alatt vagy. Cipőből mondjuk szirentem egy sima (talán) tenisz Converse cipő tökéletes, az 10.000 (Hervis) , mellé mondjuk (Deichman) a Victorys téli cipő egész korrekt (bár én nem szeretem a téli cipőket, maximum majd rendes bakancsot veszek, valamit amit koncertre is frl tudok venni), és az is 10.000 alatt van. Ez a 3 (mivel a Nike ezek szerint még bírja csak már unod) jól cserelgetheto, és kellőképp változatos és multifunkciós. Ez eddig kb. 43000ft, de lehet kevesebb, és ha drágább tetszik arra is adhatsz, és még rövid nadragra is jut. Kínait kerüld ,gagyi és drágább mint egy rendes. És ne ragaszkodj a márkákhoz, ha (az igényeihez képest) szűkös a keret, mert ezek is egész jól néznek ki, és olcsóbbak.
2019. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát amúgy igazad van.

Egyik azhogy tényleg unom a másik,hogy elégé elvan már kopva a lábujjam felé a talpa szóval ideje lenne váltani.

[link]

Ennek egész baráti ára van 12.600 ért utcára jó lenne szerinted?

2019. okt. 28. 12:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem venném fel, de ha amúgy is ehhez hasonló cuccokban jársz, simán oké. Nekem túl focis utcára
2019. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!