Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg igénytelenség minden...

Tényleg igénytelenség minden nap ugyanazt a nadrágot hordani?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk pár ismerősömmel, és egyikük teljesen undorodva mesélte, hogy egy ismerőse mindig ugyanazt az egy (farmer)nadrágot hordja ősztől tavaszig. Az egész társaság elborzadt, hogy hogy lehet valaki ilyen igénytelen.

Amúgy nem ilyen divatcicás sznobok, szóval nagyon ritka, hogy öltözködés terén valamire negatívat mondjanak, de ezen nagyon kiakadtak.

Én csak csendben hallgattam, és nem értettem.

Én is csak egyetlen hosszú farmert hordok x ideig, amíg bírja vállalható állapotban, aztán csak utána veszek másikat. Igazából így is éppen elég kihívás egyetlen olyan darabot találnom, amit szívesen felvennék, és egy darab is éppen elég drága és elég helyet foglal.....

Ettől tényleg igénytelen lennék? Ha igen, akkor pontosan miért? (Mármint hogy pontosan mi köze az igényességnek a szekrényben tárolt nadrágok számához?)


2019. nov. 4. 15:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
36%

2-3 nadrág megvétele nem a világ, főleg, hogy soha ilyen olcsó nem volt a ruha mint manapság.

És igen, igénytelenségnek számít.

Akárhogyan tisztálkodsz, akármilyen fehérneműt viselsz átüt a testszag és beleivódik a nadrág anyagába. Az izzadtság és a lehámló bőr és zsír is. Gondolom nem mosod 2 naponta a nadrágodat, de ha mégis akkor meg egészen vállalhatatlan lesz az állaga néhány hónap után.

2019. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
31%
*testszag és testváladék
2019. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

???

Miért ne mosnám??

Értelemszerűen mosom ugyanúgy 2-7 naponta (használattól függően), mint aki utána másikat szed elő a szekrényből...


Az nyilván nem lenne kérdés, hogy retkes mosatlan ruhát hordani igénytelenség-e. De itt a nadrág darabszáma a kérdés, nem a mosási gyakoriság...

2019. nov. 4. 15:28
 4/38 anonim ***** válasza:
14%

Nem retkes, piszkos ruháról írtam.

hanem hogy a testedről beleivódik mindenféle a nadrágba, te talán észre sem veszed, de egy jó szaglású kolléga vagy padtárs hidd el, hogy érzi.

nem egyszerűbb azt mondani, hogy te dacolsz és juszt sem veszel egy nadrágnál többet? Van ilyen korszaka a legtöbb kamasznak :)

2019. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Természetesen beivódik minden a nadrágba, éppen ezért mosom.

27 éves vagyok.

Nem teljesen értelek, mintha valami más kérdésre válaszolnál - igazad van tulajdonképpen, nem jó mosatlan ruhában járni, csak nem értem, hogy ennek mi köze van a kérdésemhez.

2019. nov. 4. 15:35
 6/38 anonim ***** válasza:
28%

Arról meg még nem is írtam tirádákat, hogy az utcán, a tömegközlekedésnél vagy bárhol ahová napközben leülsz és ülsz vagy állsz, miféle szaftos dolgokat gyűjt össze a ruhanemű. A boltban mögötted álló nyálától, kipufogógázokon át, a galambszaros porig mindent.

Ezért is szokás váltogatni, mosni a ruhákat.

2019. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

De már írtam párszor, hogy mosom... Esküszöm, nem értem a problémád.

Mások se dobják ki a nadrágjukat egy viselés után, hanem kimossák és újra hordják utána. Mint én.

Nem értem, miért más.

2019. nov. 4. 15:42
 8/38 anonim ***** válasza:
20%

Hogy, hogy mi köze van?

Azt írod, te ragaszkodsz egy nadrág felálláshoz, Oké, gimiben nekem is egy volt, azt szerettem, ahhoz ragaszkodtam. Hordtam éjjel-nappal.

De felnőttként rájön az ember vagy rávezeti a környezete, hogy praktikusabb, kényelmesebb és jobb ha több és többféle nadrágja van. Addigra már pénze is lesz rá, ez sem lehet akadály.

Vagy télen nyáron ugyanazt az anyagot hordod?

2019. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon igénytelen szerintem.Egy nap hordás után is átveszi a testszagodat nem,hogy 7nap után.El sem tudnám képzelni,hogy 7napig hordjak egy nadrágot.Maximum 2x veszem fel mosás nélkül,de az is nagyon ritkán fordul elő.Alapvetően nyúlik a hordás során,nem úgy áll mint frissen mosva.Nem kell mindenkinek 15db nadrág,de legalább 3-4amit tudsz válogatni,szerintem ez a minimum.
2019. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
34%

Valóban igénytelenség. Egy Tesco-ban lehet 2500 forintért egész jó minőségű farmereket venni.


Tegyük fel, ma véletlenül leöntöm festékkel. Holnapra még nem lesz hordható állapotba, és akkor te mocskosan fogod felvenni, mert nincs más?


Nem a szám a lényeg, hanem a darabok állapota. Ha folyamatosan ugyanazt az egy farmert hordja valaki, az viszont valóban igénytelenség, mert nem tudja tisztán tartani minden egyes napra.

2019. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!