Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy tudnék rossz mosógépben...

Hogy tudnék rossz mosógépben szép fehér ruhákat mosni?

Figyelt kérdés

Elköltöztem otthonról már egy ideje, kollégiumban élek. Ott nyilván 1200 ember használja ugyanazt a 30 mosógépet, valószínűleg már 20-30 éve, nagyon rossz állapotú, nagyon öreg, elavult mosógépek vannak. A legtöbben már barna nyálkás az öblítőnek való tartó meg ilyesmi. Természetesen szívesen kitakarítom a mosógépet és a peremeket mosás előtt, ha ezen múlik (de több ismerősöm is használja a gépeket, és nekik fehérebbek a ruháik). Egyébként Budapesten van Budán a koli, nem tudom, mennyire kemény ott a víz.


Nagyon szép fehér ruháim vannak, de annyira szürkülnek a koliban, hogy már egy idő után mérgemben egyszerűen csak kidobom őket. Perwoll folyékony mosószert használok, vagy Bonux 3in1 mosószert, általában Lenor öblítővel.


Lehet, hogy túl sok mosószert használok, és az rakódik le a ruhákra. Hallottam, hogy ecettel kellene öblíteni, akkor szebbek maradnak a ruhák, de nem tudom, hogy én rontok-e el valamit, vagy a gép a rossz.


21/l



2019. nov. 16. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy ne higyj a reklámoknak. Attól még ugyanúgy kimossa
2019. nov. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
te elolvastad a kérdést?:D
2019. nov. 16. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fehérekhez mindig teszek fehérítő adalékot. Dm/rossmannban tudsz venni, kis tasakban van.

A gépet pedig 1 liter 20%os ecettel mosd át 60 fokon törölközőkkel a fehér ruháid előtt.

2019. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elérhető részeket, pl a mosószeradagoló, öblítő adagoló most át jól, kis kefével, ecettel, majd domestossal. Vedd ki a tartályt, úgy mosd. Nyúlj be ronggyal a tartály helyére, amennyire tudod, mosd ott is ki. Majd önts 2 l 20%-os ecetet a gépbe és 90 fokon mosd át. A ruháidhoz tehetsz a mosószer mellé 2 e.kanál mosószódát is.
2019. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell törölközőket tenned az ecetes mosáshoz, legalábbis én félteném a törölközőket. Szerintem elég magában is. Utána meg néha egy keveset tehetsz öblítő helyett a mosásokhoz is.
2019. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!