Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen női ruhákat tesztek a...

Milyen női ruhákat tesztek a szárítógépbe? Betartjátok az utasításokat?

Figyelt kérdés
Míg a férjem gyakorlatilag összes inge és utcai ruhája szárítható - amelyik nem, az meg bírja a strapát -, az én pólóim, blúzaim közül egyik sem az. Mosási utasítás: 30 fok, szárítani tilos. Kivétel nélkül. Persze, próba szerencse alapon hajigáltam már be szinte mindegyiket alacsony hőfokon kombi mosás/szárításra. Hát... még sosem égettem oda ruhát vasalás közben, de pont olyannak tudom elképzelni a szagát, mint ahogy némelyik póló előjött a gépből :D Legfőképpen Reserved-ös "organic cotton" felsők. Kissé ki is bolyhosodtak. Őrület. Amúgy is szerettem volna lecserélni ezeket, nekiálltam keresgélni, de szó szerint egyik üzletben, még a legdrágábbakban sem találtam hirtelen megfelelő darabot. 30 fok, szárítani tilos. Pont. Úgy látszik, ez a minőség csúcsa újabban, inkább rányomják mindenre ezt a mantrát, nehogy szétmálljon a vacak termékük... Szeretném kihasználni a gépet, amennyire lehet, ha kísérletezni kell, hát oda se neki. Ti melyik márkájú, milyen anyagú ruhákat tennétek szárítógépbe? Mik a tapasztalatok?
2019. nov. 20. 00:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs, a kérdés jellegéhez képest kisregényt írtam, de már az agyamra megy, hogy minden este belebotlok a ruhaszárítóba... :(
2019. nov. 20. 00:22
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Amíg a drágább ruhák mind ősszementek, addig a Pepcos nem.

Vegyél egyet ,próbáld ki.

2019. nov. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én mindent beteszek a szárítóba, kivéve a gyapjút meg a blézereket. M&Ss, C&As, Tescos, turis, kínais ruhák. 1-2 Pepcos meg Bonprixs.
2019. nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én mindent beteszek amin nincs nyomott minta vagy gyöngy vagy kő.
2019. nov. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

Semmit sem teszek szárítógépbe! Nekem minden kelmém meg tud száradni gép nélkül is, hihetetlen nem?

Nyáron egyes darabok percek alatt megszáradnak, ha kiakasztom. De télen is megszárad akár kint, akár a padláson, még ha több nap is kell hozzá, bent a fűtött fürdőszobában meg újfent hamar száradnak, szóval....


Ráadásul tudok annyira előre gondolkodni, hogy ne a használat előtti utolsó órában jusson eszembe kimosni a holmit. Amúgy meg van annyi ruhám, ágyneműm, hogy ne mindig ugyanazt kelljen használnom.


MIndenki jön a nagy környezetvédelemmel, és ilyent használ, ami teljesen felesleges és ezerrel eszi az áramot...

2019. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mindent bepakolok, nem veszek ilyen-olyan kényes anyagokat, nem szeretem kitépni a hajam. Pamut ruháim vannak, 40 fokos mosás + szárítást bírnak.

Annyi, hogy a melltartókat nem szárítom gépben, mert megnyúlnak (vagy valami ilyesmi, anyósom tanácsolta hogy azokat ne).

Amúgy soha nem költök sokat ruhára, H&M-es, Tescos meg Aldis/Lidl-ös ruháim vannak többnyire.

2019. nov. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
H&m es ruhaim vannak nagyreszt, par tallys mert meretben ott van ram valo, 1-2 alkalommal ment mar ossze felsom, de s-xs meret vagyok igy nem zavart. Sose nezem szabad e szaritani.
2019. nov. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint jól gondoltam, hogy a "márkás" darabokkal lesz itt a fő probléma. Baromira örülnék egy igazi slow fashion boltnak, a legközelebbi, ahonnan rendelni tudtam volna, valami 20 ezerért adja a pólók darabját, az meg már azért erősen a tűréshatáromon felett mozog :D Akkor kísérletezem majd azokkal az üzletekkel, amiket ajánlottatok.



Kedves 5-ös! Örülök, hogy te minden este nyugodt lelkiismerettel hajtod álomra a fejed! Csak így tovább! :)

2019. nov. 20. 10:05
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

kösz, ötös, igazad van, mért is nem fulladunk meg az asztmánkkal a penészedő lakásunkban, a száradó ruhák által csinált párában, ha egyszer van más lehetőség is. de örülök neki, hogy egy ilyen kis hisztigépnek a tágas családi házában van elég ideje és ruhája, hogy ökotudatos tüncimünci instap.csa lehessen.

kérdező, a hm,ca, a takko, a new yorker ruhái biztos száríthatók, kivéve ami komplett műszál, vagy kötött anyagú. ja, meg ne tedd be azt, amin nyomott minta van.

pamutot/pamutkeveréket keress, annak bírnia kéne

2019. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

#9

Nyomott mintás ruhákkal nekünk eddig nem volt bajunk a szárítóban.

Amúgy nekem speciel az allergiámon RENGETEGET javított a szárítógép, ég és föld a különbség. :) Nyáron is gyorsan átfújatom a ruhákat a géppel, miután megszáradtak kint, imádom, hogy nem folyik t@knyom-nyálam ha felveszek egy pólót. :)

Amúgy kíváncsi lennék, hogy melyik energiatakarékosabb vajon, ha megy 1-2 óráig a szárító, vagy ha 2-3 napig sokkal jobban kell fűteni, hogy száradjanak a ruhák, esetleg újra kell mosni mert bebüdösödnek....

2019. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!