Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Súlyosan elhízott vagyok,145kg...

Súlyosan elhízott vagyok,145kg/170cm/21F. Hol tudnék az arányaimnak megfelelő ruhákat venni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon elhíztam az elmúlt pár évben és azt tapasztalom hogy nem nagyon van rám már ruha sehol. 4XL körül van a méretem de ugye elég problémás mert az arányaim miatt (145kg/170cm) jellemzően minden olyan hogy a hasamon és mellkasomon mondjuk jó de a karomra hosszú és buggyos. Vagy nadrágok is combra, vádlira tökéletesek de túl hosszúak. Valamiért azt hiszik a gyártók hogy minden nagytestű ember csak magas és izmos lehet :DD Hol tudnék olyan ruhákat vásárolni / neten rendelni ahol kicsit figyelembe veszik azt hogy egy kövér embernek mások az arányai?

2019. nov. 20. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Jobban jársz ha lefogysz. Tapasztalatbóp mondom, hogy ekkora méretre nagyon nehéz normális ruhát találni, de 20-25 kiló minusszal már rengeteg lehetőség van.
2019. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Nekem apum hasonló kaliberű volt, mi varrattuk neki a ruhákat, sokkal olcsóbban kijött még a farmer nadrág is.


Viszont, ez a testsuly már nem egészséges. Nem akarlak megbantani de számos betegség melegágya, így én a helyedben elkezdenek ezen dolgozni. Ez tapasztalat, apukám se fogadta meg.. ☹️

2019. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom hogy le kellene fogynom, de addig is jó lenne normális ruhákban járni.
2019. nov. 20. 09:44
 4/19 anonim ***** válasza:
8%

A cukroszsákot, vagy a lepedőt, a burkát vagy a csadort javaslom. Ápol és eltakar. És ha nem állsz neki hatalmas ütemben lefogyni, de azonnal, akkor a fejfát és a koporsót is. Minden rosszindulat nélkül, puszta figyelmeztetésként.


A "tudom, hogy kicsit elhízott vagyok, de ..." dumától te kímélj meg. Attól, hogy szépíted azt, ami már látványnak is totális hányinger, nem lesz jobb semmi. Iszonyúan fiatal vagy, hogy engedheted ezt meg magadnak? Nem beszélve arról, hogy nem a hosszú élet titka az a 60-80 kg plusz, ami rajtad van.


Nézd, azért fogalmazok ilyen keményen, mert az életedet féltem.


Egyébként a boltok, ahol talán kaphatsz valamit a "molett ruházat" vagy hasonló néven futó üzletek.

2019. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem a te felelősséged félteni az életem, hanem az enyém. Úgyhogy keress mást akit sértegethetsz, engem ezzel nem motiválsz semmire, fogyásra végképp nem.
2019. nov. 20. 10:30
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan boltban, ahol tipikusan nagy méretű ruhák vannak. H&M-ben C&aA-ban pl. tuti nem lesz ekkora. De elsődlegesen az egészségeddel kell törődnöd. Ehhez a magassághoz nagyon sok a 145kg. Nagy súlyból könnyen megindul a fogyás, ha változtatsz az életviteleden.
2019. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Online rendelj, a karodon meg fel lehet hajtani vagy varrónõ legvágja és beszegi neked.
2019. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Miért kell nem kért életmód tanàcsokat osztogatni neki?

Tudja hogy kövér ès hogy nem egézséges ez a súly...


Kikkben làttam nagy méreteket,esetleg szètnèzhetsz ott.

Illetve C&A nak is van plus size részleges. Csak nem mindegyik üzletükben.

A varratàs is jó opció.

2019. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én pl. Factcoolról rendelek leginkább. Sajnos a boltokban tényleg nagyon kevés az ekmora méret. Kezdek én ugyanebben a cipőben járni, már rám is kicsik kezdenek lenni a 3xl-es pólók, alul már a hasamat nem fedi rendesen:D 135kg vagyok és 173cm, szóval nem vagyok messze tőled xd
2019. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tényleg utólag varratni kell az a legegyszerűbb.
2019. nov. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!