Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Céges bulira illik ingben menni?

Céges bulira illik ingben menni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy inges, munka közben sem sem szoktam hordani, sokkal jobban elvagyok egy pólóban vagy egy hosszú ujjú felsőben, kb. csak vizsgázni szoktam inget venni. Sosem voltam még ilyen hivatali karácsonyi vacsorán/bulin, szóval nem tudom mik az elvárások.


22/F


2019. dec. 13. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem igen, illik ingbe menni és elegánsan kiöltözni.
2019. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez minden cégnél más. Nem tudjuk, hol lesz, milyen jellegű lesz. Van, ahol elegánsabban kell menni, van ahol lazább buli van. A legjobb, ha megkérdezed a munkatársaidat, hogy milyen szokott lenni.
2019. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha 22 évesen dolgozol, akkor gondolom nem a vezetői bulira mész. Ettől függetlenül, az ING + ZAKÓ + NORMÁLIS FARMER + BŐRCIPŐ alap.
2019. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden cégnél más, kérdezz rá egy olyan kollégánál aki régebb óta dolgozik ott. Ha például nálunk (tech cég) ingben, elegánsabban kiöltözve jelennél meg, azt hinnék, hogy rossz helyre jöttél.
2019. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

”Ettől függetlenül, az ING + ZAKÓ + NORMÁLIS FARMER + BŐRCIPŐ alap.”


Alap? Leírta, hogy nem kifejezetten szeret inget viselni. Miért kellene magát diszkomfortosan éreznie? Eleve abszurd, ha az ízléses megjelenést kizárólagosan bőrcipőből és zakóból vezetjük le. Valakitől teljesen idegen ez az egész. Sőt, mondok jobbat. Valakitől teljesen idegen ez a céges bulis közeg is. Sokaknak tortúra, ne rontsunk már a helyzeten még tovább. Ráadásul éppen elég baj, hogy évközben sok cég megköveteli, hogy az alkalmazottak beszolgáltassák az egyéniségüket is a munkájuk mellett. Legalább ilyen alkalmak esetében ne várjuk el ezt a módit.

Eleve így beszélni, hogy ez a zakó, meg az az ing alap, módfelett konformista.

2019. dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

#5

Akkor menjen tréningruhába.

Könyörgöm, tiszteljük már meg az alkalmat, hogy nem hétköznapi viseletben jelenünk meg ilyenkor. De ha valakinek ennyit jelent az ünnep, hogy még erre se képes, akkor azaz ő sara, magát égeti le vele.

2019. dec. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Multicég, SSC ez? Több ilyenben dolgoztam. Inget, szövetnadrágot/sötét farmert, bőrcipőt szoktak felvenni, van, aki öltönyben jön nyakkendő nélkül, az ing egyszínű vagy van, aki karácsonyi mintásat vesz fel. Akad, aki pólóban-pulcsiban jön, de nem tipikus. Ha nincs dress code, akkor is felvennék egy inget a helyedben. Én sem szeretem, de azt szoktam felvenni, persze kényelmes fazonút.
2019. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

„De ha valakinek ennyit jelent az ünnep”


Mert az karácsony, mint ünnep mibenléte az öltönyben való smúzolás a vállalatnál?:D

2019. dec. 15. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

#8


Te illemről és etikettről hallottál már?

Vagy te színházba is sportcipőbe és farmernadrágba a mész?


Az ünnep eltér a hétköznapoktól. De ezt annak magyarázatom, aki nem tud különbséget tenni a kettő között.

2019. dec. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én színházba kultúrát fogyasztani járok.

De, hogy pontos választ is adják, igen, fekete farmerben járok színházba.

2019. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!