Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogyan lehetnék póló tervező?

Hogyan lehetnék póló tervező?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm látta pár rajzomat és azt mondta hogy jól nézne ki rock vagy metal bandás pólókon mert olyanok rajzaim mint amik az együtteses pólókon szoktak lenni.


Arra lennék kiváncsi hogy hogy tudnám elkezdeni, van e valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata vagy hogy egyáltalán honnan tudhatom meg hogy ki tart igényt rá én keressek meg valakit hogy "bocsi hagy csináljak már nektek pólót" vagy keressek hirdeteseket vagy pályázatokat



2020. jan. 27. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:

???


Ki venné meg? Letöltöm a képet, és rárakatom a plázában. Mire végzek a vásárlással már kész.

2020. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha valóban jól, akkor próbálj rá, van kereslet az igényes és ötletes bandapólókra.
2020. jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

(Az elsőnek válaszolónak)

Én azt akarom meg tervezni amit rányomtatnak a pólóra egy akármilyen mintát ami jól néz ki másnak is tetszik és én terveztem nem a nyomtatásra gondoltam mert azt neten is el lehet intézni van egy csomó ilyen veboldal nem feltétlen kell a plázába menni ha pólót akarsz nyomtatni


Olyasmire gondoltam mint ezek


1.


[link]


2.


[link]


3.


[link]



Amúgy köszi a válaszokat🙂

2020. jan. 27. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyanokat kéne megkeresni, akik pólókat árulnak.
2020. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bemész bármely bevásárlóközpontba, ahol tuti lesz minimum 1, de inkább 2 olyan bódé, ahol ilyenekkel foglalkoznak, és kérdezz rá. Jól rajzolsz, hogyan tudnád azt pólóra rakni.


Csak ha összeállsz egy pólómániával (mondtam egy példát), akkor tuti, hogy nem sok pénzt fogsz abból látni.


No meg kéne először egy megrendelő, nem? Ők meg lehet nagy tételben kérnék. És ha nem lesz rá kereslet? Rajtuk marad? Vagy zsebből bevállalod, és te rajtad marad? Van grafikus, nyomdász haverod, akikkel közösen megcsináljátok? Számlaképesek lennétek, ha netán a metál banda azt mondja, hogy nincs susmus, hanem szépen tisztán?


Ez egy kicsit bonyolultabb, és több rétegűbb dolog annál, hogy szépen rajzolok, és a haver azt mondta, hogy jól nézne ki pólón. No meg lehet arculatot kéne bővíteni, a metálbanda az önmagában még nem lesz bevételi forrás. Érdemes lenne elvégezni legalább egy grafikus tanfolyamot, mert mégiscsak 2020-van, digitális világ. Adobe Photoshop / Illustrator / Indesign programok, 20-20 tétel szakelméletből és művészettörténetből OKJ-s képzés esetén. Portfólió, vizsgaremek készítés, annak védése.


És akkor mindjárt lehetnél póló tervező is, mert igazából a grafikus tervezi a pólót, nem a szépen rajzoló freelancerek. Ne haragudj, nem beszólni akartam, csak gondoltam tegyük tisztába a dolgokat gyorsan, mielőtt itt még elmerülnél a nagy hírnév, csilliárd dollár illúziójában.


Kéne referencia, nagyon sok kézi rajz, és ha netán bevállalsz egy grafikus tanfolyamot, akkor meg digitális munkákból referencia. Az autodidakta hobbi Photoshopos még nem grafikus.


Tudsz-e digitális rajztáblán rajzolni? Az sem hátrány. De a kézi rajzod digitális kitöltése, utómunkája ma már azért egy minimum.

2020. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Közepiskolaban grafikusnak tanultam csak nem bírtam benne elhelyezkedni szóval értek hozzá csak nem találtam munká ilyen ágban masrészt meg nem ebből akarok megélni csak hobbinak akarom vagy egy kis plusz pénzt összeszedni belőle hamár nem tudok ezen a téren munkát találni mert a környéken nem nagyon van akkor legalább így tudjak foglalakozni vele
2020. jan. 27. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Tervezel pár pólót, elmégy a pólónyomtató emberhez, ő kinyomtatja, aztán mutogatod ismerősöknek, vegyék meg ha tetszik.


Ha esetleg beindul a bolt, akkor kiváltod a KATA-t és mehetsz a vásárba. Kifizeted a stand árát és árulsz.

Vagy nyitsz egy webshopot, egyik sem nagy ördöngösség.

2020. jan. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

„Letöltöm a képet, és rárakatom a plázában.”


A művészek pont az ilyesféle dolgok miatt nem teszik elérhetővé a képeiket nagyfelbontású változatban. Akinek pedig jó a gagyi minőség, valószínűleg úgysem lenne célközönség...

2020. jan. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szia! remélem nem túl késő még. De ha jól tudsz rajzolni, és digitális formában meg tudod csinálni. Pl beszkenneled, vagy egy programmal rajzolsz, akkor vannak print on demand oldalak, ami annyit tesz, hogy te csak a sizájnnal szolgálsz és ha valaki rendel tőled valamit a cég elkészíti a terméket, kiszállítja, majd juttatás formában kifizet.


Sajnos magyarországon még nem eltejedt, de ha van kereset a stílusodra és jó vagy, külföldi oldalakon is befuthatsz. Pl teespring, redbubble, society6 stb. Csak annyi a dolgod hogy regisztrálsz, feltöltöd a rajzokat, majd elérhetővé teszed.

2020. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
u.i. nyugodtan keress további kérdésekkel priviben
2020. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!