Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Alacsony lányoknak/nőknek...

Alacsony lányoknak/nőknek mennyire előnyös/nem előnyös egy kosztüm? Hány éves kortól nem néz ki benne "nevetségesen" a ember?

Figyelt kérdés

ilyesmikre gondolok (a színtől tekintsetek el, leginkább a fazon miatt linkeltem ezeket a ruhákat)


[link]


[link]


a "nevetségest" úgy értem, hogy ha belegondoltok, egy 15 éves lányon azért szerintem elég furán/hülyén áll egy ilyesmi kosztüm, amit belinkeltem, mert még fiatal hozzá



2020. febr. 19. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Hétköznapra nem való, de alkalmi viseletnek megfelel.
2020. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hétköznapi viselet, meg hány évesen lehet hordani annyira értelmetlen fogalom. Ez egy elegáns öltözet. 15 évesen is lehet ilyet venni szóbeli felvételire például. Iskolába nem való. De 35 évesen is alkalomtól, dresszcode-tól függ hogy mennyire néz ki nevetségesen. Ha olyan irodában dolgozik az illető ahol kosztüm/öltöny az elvárt öltözék, az illetőnek ez lesz a hétköznapi öltözete, hiszen hétköznapokon ebben jár munkába. Ha valami lazább helyen van, ahol mindenki farmerban, pólóban jár, vagy ha fizikaibb jellegű munkát végez, akkor hülyének fogják nézni. Pénzügyest például nem láttam még öltöny nélkül, de informatikust se öltönyben.


Az meg, hogy előnyös-e, teljesen a szabásától függ. Ez olyan mintha azt kérdezném, a magas lányoknak jól áll-e a nadrág. Egy kosztüm lehet magas derekú vagy alacsonyabb, a szoknya érhet lábszárközépig, térdig vagy éppen térd fölé, a blézer is lehet hosszabb-rövidebb, bővebb-szűkebb, derékban megkötött, gombos vagy nyitott, lehet mindenféle színű, mintájú, lehet hozzá fekete vagy testszínű harisnyát húzni, ezerféle cipőt, sálat, akármit. Arról nem is beszélve hogy az alacsony lányok is ezerféle alakkal rendelkeznek, egy kislányos alkatú, egy homokóra és egy molett alacsony nő nyilvánvalóan nem ugyanazt a ruhát fogja hordani.

2020. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az első munkahelyem várta el az egyszerű, mindenféle mintától mentes fekete kosztümöt fehér blúzzal. 19 évesen kezdtem ott dolgozni, utcai ruhában, smink nélkül volt, aki 13-nak nézett...Szóval kosztümben is max annyinak tűnhettem, amennyi tényleg voltam, de nem tudok mit csinálni. Akinek nem tetszik, ne nézzen rám, nem volt kívánságműsor a dolog. Bár egyébként megsúgom, hogy nem volt panasz senkitől, hogy csúnya vagy gáz lennék, sőt :) sokat tömegközlekedtem, ott sem láttam soha, hogy bárki kinevetett volna.
2020. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!