Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az olajos-olívás (Kreol)...

Az olajos-olívás (Kreol) bőrtónus melyik évszaktípusra jellemző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ugyebár minden embert érdekel a külső megjelenése/szépsége, vagy legalábbis sokatokat. Ebben egyérthetünk! ;-) Nos, kezdjük ott, hogy én néhány évvel ezelőtt kezdtem el foglalkozni a divat világán belül a Johannes Itten által létrehozott évszaktípusokkal.


És pedig a kérdésem a következő lenne:


Melyik évszaktípusba tartozom, ha a bőrszínem kreolos vagy legalábbis gyorsan barnuló?

A szemszínem zöld. Ez azonban az az olívás beütésű, szürkés zöldes, olyan meghatározhatatlan színű. Semmiképp sem élénk, hanem olyan közepesen sötét, tompa.

A hajszínem változó, mikor milyen évszak van, de többnyire sötétszőke és világosabb barna, némely aranyló fénnyel dúsítva.


Nagyon megköszönném a segítségeteket, ha kapok normális választ!



2020. máj. 20. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

A leírtak alapján szerintem nyár.

2020. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a nyárra tippelnék, talán a lágy nyár altípus. Egyetlen másik típus amelyik talán szóbajöhet, az a lágy ősz, bár ez nem annyira valószínű. Láttam valahol statisztikákat mely szerint a magyar nők nagy többsége hideg színtípust (tél, nyár) képvisel, a meleg színtípusok jóval ritkábbak. Másrészt meg az is igaz, hogy ezt tényleg csak színpróbával lehet eldönteni, színtanácsadáson vagy akár önállóan, kísérletezéssel.
2020. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem, nem nyár vagyok, ugyanis a bőröm színe elég élénk ahhoz! A nyár viszont tompa és fehér börű, de könnyen barnul, nekem alapvetően élénk bőrszínem van. Tél vagyok.
2020. máj. 23. 06:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából a 3 jellemző (bőr, haj, szem) összhangjára kell inkább koncentrálni, nem szabad egyiknek sem önmagában túlzott jelentőséget tulajdonítani, mert téves eredményre vezethet. Amúgy a fő évszaktípusok altípusai közt óriási eltérések vannak, márcsak ezért sem éri meg túlzottan leegyszerűsíteni őket. Több ember is van a közvetlen környezetemben akik az általad leírt bőrtónussal rendelkeznek (ránézésre teljesen ugyanolyannal), de csak egyikük tél típus (élénk tél, nagyon jól mutat feketében és egyéb sötét vagy világosabb, nagyon élénk színekben), a többiek a nyár típusba tartoznak és ennek megfelelően nem is állnak nekik jól a téli színek, inkább a lágyabb, közepes árnyalatok illenek hozzájuk.

Ez a színelmélet egy eléggé komplex téma, a 4 évszaktípus 12 altípusa mellett még ún. harmadlagos színtípusok is le lettek írva (pl sötét lágy nyár, élénk sötét ősz stb), ez okozhatja, hogy pl az egyik "színparamétered" nem illik annyira a képbe. Szerintem vigyázni kell ezzel a témával, nem kell beleőrülni (mint pl én 3 évvel ezelőtt :D), végső soron az egésznek az a lényege, hogy segítsen könnyen megtalálni a színárnyalatokat, amelyek jól állnak és a személyiségedet tükrözik (mert talán valóban van némi összefüggés a színtípus és a személyiség között). Sok sikert! :)

2020. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Azóta már kiderítettem, hogy a nyár típusba tartozom. S jól tudtátok, a lágy nyár altípus az én típusom.
2020. okt. 23. 05:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!