Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Esküvőre illetlenség királykék...

Esküvőre illetlenség királykék színű ruhát felvenni? Esetleg a levendula szín jobb lenne?

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 07:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Attól függ férfi vagy e.

A kék férfias szín, így inkább levendulát vagy nőies színt válassz.

2020. júl. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nyugodtan fedd fel :) bármelyik szín jó lesz.
2020. júl. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Lena7 ***** válasza:
89%

Ha nagyon rikító kék, akkor inkább válaszd a levendulát.


Biztos, hogy mind a két ruha gyönyörű, viszont a királykék ruhával lehet, hogy elvonnád a figyelmet az aráról.

2020. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

"A kék férfias szín"


Azért van Szűz Mária is általában kékben a festményeken, meg azért van olyan szín, hogy "máriakék" és "madonnakék", mert a kék férfias szín, mi? :)

Konkrétan a kék a középkorban női szín volt:

"A 16.században V. Pius pápa írta elő a festőknek, hogy Szűz Máriát piros ruhában és kék palástban ábrázolják. Az előírásban több hagyomány is megerősítést nyert: a középkorban a keresztény (ahogy több más) vallás szimbolikájában is, a kék az égi hatalmakhoz kapcsolódott. A kék egyre kedveltebbé vált, a hűséget, tisztaságot jelképezte, és elsősorban a nőket illette [!!!]. Emellett a legdrágább festéket, az ultramarinkéket már régóta csak Mária ruhájához használták a festők."

Forrás: [link]


Mindkét szín jó, a lényeg tényleg az, hogy ne legyen túl rikító kék :)

2020. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Levendula is lehet erős, ez a színek telítettségétől függ.


Egyetlen színből nem tudom megmondani melyik a szebb, a többiek se, ők is csak találgatnak.

Ilyen kérdésnek képpel van értelme, illetve ha megírnád kérlek, hogy vidéki lagzi, erdei hipszter esküvő vagy valami luxusszállodába várnak mert ez is fontos tényező.

2020. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Sunshinedoll ***** válasza:
66%

Szerintem felveheted. Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezd meg a házasodó párt.


#6

A színek nemekhez való kapcsolása a 19. századik közepéig ismeretlen volt. A babákat rendszerint fehérbe öltöztették (fiúkat és lányokat gyakran egyforma ruhácskákba), mert könnyű volt tisztítani, 6-7 éves kortól azonban elkezdtek rájuk pasztell színeket adni, és később jött be az erősebb pink és kék színek használata a gyerekeknél, csak épp pont fordítva: a lányok viseltek gyakrabban kéket, a fiúk pedig rózsaszínt. Ennek az okát a mai napig vitatják, de a legtöbb akadémikus szerint egyszerűen csak azért, mert a kék szín volt Szűz Mária színe is, és ezt a tisztaság jegyében a lányokra adták, míg a pirosra (vér) hasonlító pink inkább férfias színnek minősült. (Angliában ez különösen igaz volt, a fiú gyerekekre "kis férfiakként" tekintettek, és a férfi katonák egyenruhája piros volt, a rózsaszín pedig a piros egyik fakó változata, így logikus volt, hogy azt adják a fiúkra).

Abban az időben az anyáknak javasolták is, hogy ha azt akarják, hogy a fiúk férfias férfivé váljon, adjanak rá rózsaszínt.


Az egész koncepció a második világháborúban fordult meg, amikor is a különböző tervezők a pinket alkalmazták mint erőteljes nőies színt. A nácik egyébként a rózsaszín háromszöggel bélyegezték meg a homoszexuális férfiakat (ami egyébként a mai napig a modern melegjogi aktivizmus egyik jele), szóval az egész "a rózsaszín b-zis szín" nem más, mint náci ideológia.


Egyébként a színeknek nincsenek NEME és a gyerekszoba színének nem igazán kellene befolyásolnia egy felnőtt ember ruhaválasztását. (Az enyém pl. fehér volt. :) )

2020. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Előre is elnézést kérek mindenki mástól az offért, de ezt még szeretném leírni:


"Írjál nekem egy konkrét színt ami férfias, de nőkön homárkásan néz ki."


Nincs ilyen, én nem különítem el a színeket és a ruhadarabokat férfiasra és nőiesre, és nem ruhadaraboktól és színektől teszem függővé a másik személy nemi identitását és szexuális orientációját sem.


"És ha már te a vallással példálozol akkor én a tényekkel hozakodom elő ateistaként, a gyerekek szobája ruhája kis korban milyen szokott lenni?"


Jó esetben minél színesebb, mivel a csecsemőket nem az érdekli, hogy most kék vagy rózsaszín, hanem az, hogy minél élénkebb és többfajta színű legyen a szoba, és minél többfajta, minél színesebb játék legyen körülöttük.

Szűz Máriát sem kifejezetten vallási értelemben hoztam fel, hiába bibliai alak, és hiába lett szinte elválaszthatatlan a középkortól a kereszténység, csupán érdekességképpen, ezzel is jelezve, hogy NINCSENEK "férfias" és "nőies" színek, hanem sajnos a társadalom alakította ki így ezeket az utóbbi egy-két évszázadban.


Sunshinedoll pedig 100%-ban leírt mindent, amit én is szerettem volna :)

2020. júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mindkét szín tökéletes esküvőre. Rajtad múlik, hogy melyik ruha szabása tetszik, illetve mi áll jól.

Azért elég gázos az a menyasszony, akiről egy királykék pl koktélruha elvonja a figyelmet.

2020. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Vidéki de nem sátras

Képet sajnos nem tudom hogy kell kitenni, a linket nem fogadta el a :// miatt

De térd fölé ér egy kicsit, infinity ruha,(sokféle képpen variálható) selyem anyagú, királykék:)

2020. júl. 13. 18:34
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyenre gondolsz?

Csak a háta miatt necces. (+ nem tudom, hogy tudsz-e alá melltartót venni)

Szertartásra vegyél fel egy blézert vagy stólát, de ha téged nem zavar a nagy hátkivágás, akkor a nap többi részében nem lesz gond.

Láttam ennél sokkal cifrább ruhákat is esküvői vendégeken (pincér vagyok olyan helyen, ahol sok lagzit tartanak)

2020. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!