Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha azért vásárolok turkálóban,...

Ha azért vásárolok turkálóban, mert az környezettudatos és fenntarthatóbb, de ott fast fashion márkás ruhát veszek meg, akkor szembe megyek magammal?

Figyelt kérdés

Turkálóban szoktam venni ruhákat, de ott is sokszor kezembe akad olyan márkás ruha, ami alapból Fast Fashion darab lenne.

Ha másodkézből (nem csak turkáló, vatera, gardróbcsere, stb) veszek ilyen fast fashion tömegterméket, akkor támogatom a fast fashiont (és annak minden szegmensét: pl. gyerekmunka, éhbér, stb)?



2020. szept. 9. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsősorban az támogatja, aki ezt először a boltban vette meg. Az az illető viszont nem használta, így jutott turiba és te meg onnan vetted meg.

Ha az elveket nézzük, akkor még mindig jobb ha masodkezbol veszed meg, mint közvetlenul a markaboltbol.

2020. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
nézd, ha nem akarsz meztelenül kószálni az utcán, kénytelen leszel megvenni néhány ruhadarabot. de ja, másodkézből jobban hangzik, mondd azt pl, hogy a te pénzedet egy másik ember kapja meg, és jobban érzed tőle magad, mintha egyből a nagy céghez kerülne a pénzed.
2020. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi kevésbé támogatod így. Amennyit segít a márkának a másodlagos kereslet ("ilyet veszek, mert még használtan is el tudom adni") ugyanúgy árt is, hiszen addig sem újat vettél tőle. Ugyanakkor szerintem kérdéses, hogy megéri-e egyáltalán fast fashion darabot venni másodkézből. Abban már azért olyan sok potenciál nincs és ahhoz képest nem olcsó,egy second hand minőségi darab szerintem jobban megéri.
2020. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!