Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lehetséges, hogy a klímaváltoz...

Lehetséges, hogy a klímaváltozás miatt néhány évtized múlva már nem lesz szükség meleg téli öltözetre Magyarországon?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Remélem nem és továbbra is kelleni fognak a téli ruhák.
2020. szept. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
22%
Ha felmelegszik a Kárpát-medence pár fokot akkor is megvan az esélye, hogy az oroszok télire elzárják a gázt, szóval ha csak nem akarsz decemberben 5 C°-ban ücsörögni a lakásban ebben annyira nem bizakodnék.
2020. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Klimavaltozas nem arról szól, hogy kellemes madarcsicsergős összebújós sétálgatós langymeleg van január közepén.

A Klimavaltozas extrém idojarasvaltozast, hatalmas viharokat, napokid tartó orkán erejű vízözön hetekig tartó szikkadt hőhullam fog követni. Sokkal szélesebb lesz az emberek ruhatára a változó környezethez próbálnak igazodni.

2020. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

#3 A klímaváltozás egy sor különböző éghajlati elem gyors ütemű változása nagyon valószínűen szoros összefüggésben az üvegházhatású gázok emberi kibocsátásával, és a klisékkel ellentétben nem jár mindenhol mindenféle szélsőség gyakoribbá válásával. A magyarországi megfigyelések alapján a telek átlaghőmérséklete növekvő, a hideg szélsőségek gyakorisága és mértéke pedig csökkenő tendenciát mutat.

Kérdező, nem tudom, nálad mikor kell meleg téli öltözet. A legutóbbi tél rendkívül enyhe volt (az évszak egészének átlaghőmérséklete a sokéves átlaghoz képest +2.8 °C), és a leghidegebb napon sem mértek sehol -13,2 °C-nál hidegebbet. Kb. ilyesmit képzelj el, a következő évtizedekben valószínűleg egyre gyakoribbak lesznek az ehhez hasonló telek. Ugyanakkor fekvésünkből fakadóan időről időre továbbra is be tud ütni kemény hideg (mint pl. 2012 február, 2017 január), szóval mediterrán éghajlatra nemigen számíthatunk.

2020. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Már most az van, hogy március végén még simán mínuszok vannak, augusztusban pedig árvíz mennyiségű eső önti el az országot. Mi lesz itt évtizedek múlva... Régen is voltak ilyenek igaz, de nem ekkora szelsosegekkel, sokkal kiszamithatóbb volt az idő.
2020. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. A lepontozóknak:

"A szélsőséges hőmérsékletekben bekövetkezett változásokat jellemző trend értékek arra utalnak, hogy a klíma megváltozása a meleg hőmérsékletekkel kapcsolatos szélsőségek egyértelmű növekedésével és a hideg hőmérséklettel kapcsolatos szélsőségek csökkenésével jár a teljes múlt századot is felölelő időszakban."

Ezt nem én mondom, hanem a szakemberek.

[link]

("Hőmérsékleti szélsőségek alakulása" fejezet)

De persze emlegessük még vagy ötven évig amiatt az egy hóvihar miatt (amikhez hasonlók időnként a múltban is előfordultak), hogy jáj, milyen hideg márciusaink vannak. (amúgy azóta berántottuk az elmúlt 120 év két legmelegebb márciusát - 2014 és 2017)

2020. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szerintem viszonylag hideg volt a 2019/2020-as tél.

Mármint érzetre.

Nem voltak ugyan szélsőségek, de decemberben egy hétig havas-zúzmarás idő volt nappali fagyokkal, valamint januárban is kb. 3 hétig tartott egy ködös-borult-zúzmarás időszak nappali fagyokkal. Igaz, a február igen enyhe volt.

Nagy havak nem voltak, de szép számmal akadtak olyan napok, amikor melegen kellett öltözni.

2020. szept. 24. 16:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nem tudom hol laksz. De nálunk a hó lapát, csizma, kesztyű bizony a szekrényben tárolóban maradt. December január inkább az igazi novemberi őszi időt hozta. Reggel 0 mínusz 2 fok, nappal 2 3 fok szélcsend. Március végén volt reggel lepel hó, amiből 10.00 kor nem maradt semmi. Amúgy bírnám ha a tél helyébe egy novembertől Benedekig tartó anticiklon lépne jelentős fagy nélkül, de 5 fok alatti nappallal, aztán jönne a csapadékos évszak. Nyáron max 2 3 nap 30 fokos hőség, majd csendes eső és 20 22 fok egy hétig.
2020. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4 fokot fog emelkedni kb az évszázad végére az átlaghőmérséklet.
2020. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Múlt télen inkább késő őszies volt az idő, mint télies szerintem, legalábbis itt, Budapesten, éjjel sem nagyon volt fagy, nemhogy napközben, a tél nagy részében 5-8 fok volt, volt amikor több is. Igaz, nem vagyok fázós, de az egész telet simán lenyomtam pulóverben és térdnadrágban.
2020. szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!