Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek igaz az, hogy a...

Szerintetek igaz az, hogy a konfekció méretek az évek során átrendeződtek? Értem ezalatt, hogy “észrevétlenül” egyre kisebbek lesznek?

Figyelt kérdés

Tehát pl. egy 10 évvel ezelőtti M-es méret ma már L-nek felel meg.

Olvastam valahol, hogy a ruhagyártók így akarjak az image-t fenntartani az üzletekben, hogy oda a csak szép és csinos emberek járnak vásárolni, ergo a márka, az üzlet jobban vonzza a “szemet” ezáltal még több vásárlót.



2020. okt. 23. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Igen, sajnos már a H&M-es 46os ruha nem megy rám.
2020. okt. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Nálam is ez a helyzet 48/50-es ruhák már ilyen M/L-nek felelnek meg.


De ezzel magukkal szúrnak ki, mert kevesebben fognak tőlük öltözni.


Hál istennek a Tesco, a Kik és Bonprix még értelmesen méretez.

2020. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azon gondolkodtam a napokba, hogy talán régebb lehettek kisebbek a ruhák. Mikor gyerek voltam nem is hallottam XXS, és XS méretről. Mindig S-M-L-XL-XXL-3XL volt minden, ezért gondolom, hogy aki jelenleg XXS vagy XS méretű, akkor anno S-es dolgokat kellett vegyek. Tehát régebb az S-es cuccok kisebbek kellett volna legyenek.
2020. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is régebben kisebbek voltak a méretek mint most:

Pl vegyünk engem, átlag magas, átlag testalkatú lány, ez régen M-es (medium=közepes) méret volt. Most S-es pólókat, pulcsikat és bugyikat kell hordjak, mert minden M-es cucc lóg rajtam. Pólóból van, hogy a 36-os/S-es méret nagy rám, míg 5 éve, szinte ugyanezzel a testsúllyal 38-40-es méretű ruhákat, M-es felsőket kellett hordjak.

Úgy gondolom ez valami marketing fogás lehet, hogy az emberek több pénzt költsenek kajára, hisz amíg beleférnek az S-M-L méretű ruhákba, addig nem gondolják azt, hogy kövérek. Sőt: talán, ha egy duci/kövér lány, aki korábban XXL méretű nadrágot hordott, és most feljön rá az L-es, elégedett lesz, többet fog vásárolni.

Mivel egyre több a kövér ember (Magyarországon minden 3. 15 év feletti túlsúlyos/elhízott), így egyre nagyobb az igény a nagy ruhákra, egyre kisebb a kis méretekre, de az X-ek szaporításánál jobban néz ki, ha a már meglévő méretek paraméterein változtatnak (talán ez olyasmi, mint mikor a joghurt nem drágul a címke szerint, de 150 g helyett csak 135 g mondjuk), mert az kevésbé feltűnő, könnyebben átsiklunk felette.

2020. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is azt mondom, hogy ha most egymás melle tennék 2 36-os nadrágot, egy újat meg egy 10 évest, a 10 éves kisebb lenne.
2020. okt. 23. 20:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt mondom, kérdező. 😅
2020. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én vagyok fura, de én ezt nem tapasztaltam. Kb 10 éve M-es ruhákat hordok. Még meg is van pár 10 éves darabom, még mindig jók rám. És az újak is jók, szintén M-es méret.
2020. okt. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vanity sizing a neve a jelenségnek.


[link]

2020. okt. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%

Igen. 10 éve volt az S-es ami kicsit nagy volt rám. Bejött az XS-es ami pont jó de ezzel egyidőben az S-es sokkal nagyobb lett. Aztán az XXS megjelenésével észrevettem, hogy időnként az XS is nagy már.

Illetve gyerekméretek ugyanez, bizonyos dolgokból pl. balett dressz a gyerekméretet veszem mert olcsóbb. Pár éve a legnagyobb gyerekméretet vettem, ami 167 cm vagy 16 éves jelöléssel futott. A napokban ugyanott ugyanaz a típusú dressz a 12 éves méretezéssel volt rám jó. 1-2 cm-el talán kisebb mint a régi de ez lehet a régi kinyúlása miatt is. Nadrágoknál is csodálkoztam már hogy a 14 évesekre való sokszor nagyobb mint amit hordok (34-es méret).

2020. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!