Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek gáz/problémás, ha...

Szerintetek gáz/problémás, ha egy adott netes oldalról úgy veszek igénybe kedvezménykupont (ami csak új e-mail címre jár), ha mindig készítek hozzá új e-mail fiókot?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen "átverem" a rendszert, de ezzel törődik bárki is?

2020. nov. 8. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném, hogy bárkinek feltűnne, mert ezek általában automatikusan mennek. De tény, hogy nem etikus.
2020. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez rossz, nem szeretek etikátlan lenni. Leszokok róla. Bár nem vagyok biztos benne, hogy ezzel ők nagyon rosszul járnak. Meg IP-cím olvasással esetleg védekezhetne ellene :)
2020. nov. 8. 14:43
 3/11 Sunshinedoll ***** válasza:
63%
Nekem ez nagyon sz-rrágó megoldás, már bocsánat.
2020. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ, ha csak filléreket takarítasz meg így, akkor felesleges energiapazarlás és szarrágóság is mindig új e-mail fiókokat csinálni. De ha nagyobb összegekről van szó, akkor jól teszed, számolniuk kellett volna azzal, hogy könnyen át lehet verni a rendszerüket és ha annyira zavarja őket, akkor oldják meg.
2020. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
A kérdező szarrágó meg etikátlan, de persze azzal semmi morális gond nincs hogy a bangladesi gyerek napi 100 forintért varrja össze azt amit 5-10 ezrekért ad el akármelyik fast fashion bolt 🤣 Nekik aztán nem számít az a pár száz forint, ha egyszer adódik ilyen lehetőség miért ne élhetne vele? Nem ütközik semmiféle jogba. Ha zavarná őket úgyis IP alapján adná a rendszer.
2020. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem gáz. Így is szarrá keresik magukat. És hogy ki a kevésbé etikus, az nem kérdés. Nézz utána, milyen szennyező és etikátlan a ruhaipar/divatipar, fast fashion. Nem hiába adnak kedvezményt, még úgy is megéri nekik. Miért ne használnád ki a lehetőséget?
2020. nov. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Egyetértek a 3. válaszolóval. Az meg, hogy ők védjék ki ezt, hát nem tudom nekem őszintén eszembe sem jutna ilyet csinálni.
2020. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem meg az fura, ha másoknak ilyen nem jut eszébe. Azt nyilván tudom, hogy a ruhaipar (nagyipari) nálam gonoszabb, de ez nem ment fel. Inkább az ment fel esetleg, hogy annyit kérnek, első vásárlásra kapok kedvezményt, ha leírom az e-mail címem. Nyilván sejtik, hogy kijátszható a rendszer. 20 százalék plusz kedvezmény bármire. Akkor azok is sz.rrágók, akik kuponoznak kisebb összegekért, kisebb százalékra? Amúgy kb. 2 pillanat új címet alkotni, szóval önmagában megéri a több ezer forintos megtakarítást, konkrétan félnapi keresetem ez. Szerintem amúgy megéri nekik is (nyilván), csak ezzel inkább új vásárlók szerzése a céljuk, de szerintem inkább örülnek, ha így veszek tőlük, mint sehogy (mert nem vagyok nagy ruhavásárló, de így szinte mindent ott veszek, de csak e lehetőség miatt).
2020. nov. 8. 21:51
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vesződnék ilyesmivel. Ha regisztrálva vagy pl egy webshopon, akkor a klubkedvezményeket amúgy is dobálják az ember után, 20-30%-os kedvezményeket. Felesleges emiatt mindig új e-mail fiókot létrehozni és újra regisztrálni.
2020. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, ezért van az, hogy a kupon elküldésének feltétele gyakorlatilag az, hogy az e-mail címre igényelj hírlevelet. Ott aztán bombázzák a 20 százalékokat, agond az, hogy a végleárazásokra nem érvényes, úgy pedig elképesztően elszálltak az árak (40000 egy pulcsi stb...) és ha összevonom a végleárazással félárú, 20 ezres pulcsit a 20 százalékkal, az egyből "csak" 16 ezer. Ez se kevés, de egy jobb márkáért megfizethető (még olcsóbban is kifogható, pl. 30 helyett lesz belőle 12, ilyesmi). Ha ezt a lehetőséget nem használnám ki, kb. 10-ért kapnék máshol is ilyen-olyan pulcsit, de itt nem venném meg 30 helyett 24-ért, mert az horror azért.
2020. nov. 8. 23:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!