Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A középkorban miért látták...

A középkorban miért látták jobbnak egy külön erszényben az övedre lógatni a pénzed, minthogy az aktuális ruhatervezők feltalálták volna a zsebet a ruhákon?

Figyelt kérdés
nem hiszem hogy különös nehézséget okozott volna az elkészítésben, maximum furán hat, de elrejthetett volna fázós kezet, és vagyont is. tuti volt akkor is aki gondolt erre
2020. nov. 18. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Fene tudja. Jobb- meg ballábas cipők se voltak, pedig a suszterek biztos meg tudták volna csinálni.
2020. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az is meglepett hogy egy ideig konkrétan külön női, meg férfi ruhák sem voltak :D nem tudom már pontosan melyik királynál kezdett különválni
2020. nov. 18. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Hogy ne kelljen egyik zsebből a másikba pakolni, meg ki is esik belőle, meg kényelmetlen is. Én is pénztárcát használok, nem a zsebem tömöm tele.
2020. nov. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Mert a szövet otthon készült, és minél kevesebb anyagot pazarolt, annál jobb volt.


A zseb egyrészt kevésbé tartós (egy bőrtarisznya akár 50-100 évig is javítható), másrészt bele kellett szabni a ruhába.


A női ruhák zsebei is levehetőek voltak, kb a modern gépesítésig.

[link]


A férfiakon nem volt szoknya ami alá be lehetett volna tenni, így kívülre került.

2020. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert fém pénzt használtak főleg, és az sokkal nehezebb, és ha kilukasztja a ruhát elgurul. Eleve élesebb volt az érmék pereme. Ma, hogy főleg papír pénzt használunk alakult át ez az egész.
2020. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6%
Nem hiába “sötét középkor” 😂
2020. nov. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy valóban így tettek-e. Attól, hogy nincs valakinek zsebe még sok egyéb biztonságosabb lehetőség volt a pénzes erszény rejtett tárolására. Attól, hogy a filmek így ábrázolták, még nem biztos, hogy valóban ez volt a leggyakrabban alkalmazott szokás. Nemeseknek hivalkodásból akár még lehetett is, de egy közember nem értem miért ne tartotta volna a pénzét inkább a nyakába akasztva a ruha alá rejtve vagy egy táskában/erszényben ( [link] ) ahelyett, hogy közszemlére tenné, ahonnan könnyebben ellopható.
2020. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a cuccot is külön zsákban tartották
2020. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!