Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen maszk volt a legfurcsáb...

Milyen maszk volt a legfurcsább amit a járványhelyzetben láttatok?

Figyelt kérdés

Milyen maszk volt a legfurcsább amit eddig láttatok? A figurás, mintás maszkok már-már kommersznek számítanak (attól persze még vannak jók), de nemrég láttam olyan cicás maszkot aminek még füle is volt.

Illetve ami elsőre kicsit fura volt, de igazából egészen tetszett, az egy átlátszó volt. Elsőre nylonnak tűnt, de közelebb araszoltam a buszon és onnan látszott, hogy gumiból van, kicsit csillogott is, mint egy óvszer, de ilyen "hullámos" orvosi maszk fazonja volt. Mondjuk az nem tudom mennyire kényelmes viselet, mindenesetre praktikusnak tűnt, mert legalább látszik az ember mimikája.

Nektek van valami emlékezetes élményetek?



2020. nov. 25. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

[link]


(csak vicceltem, ilyet nem mernek felvenni magyarországon)

2020. nov. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anonymus maszk járvány idején...
2020. nov. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezeken a plexi maszkokon csodálkozom. Pár emberen láttam ilyet eddig, legutóbb a buszon.

2020. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
34%

A maszk hordás okozhatja a rettegett légiós betegséget

A légkondicionálók által okozott betegségek közül egyértelműen a légiós betegség (legionella-fertőzés) a legismertebb, bár messze nem ez a leggyakoribb. A betegség felfedezésének kalandos körülményeiről kapta a nevét. 1976-ban Philadelphiában az Amerikai Légió nevű veteránszervezet tartott találkozót egy szállodában. A találkozó után a résztvevők közül sokan megbetegedtek, és több mint harmincan tüdőgyulladásban haltak meg. Kiderült, hogy a betegségüket egy később Legionella pneumophilának elnevezett baktérium okozta, amely elsősorban természetes vizekben, tavakban, folyókban fordul elő. De akkor, hogy került a szállodába? A vízvezetékekeken és légkondícionálón keresztül, így fertőzve meg a veteránokat.


Az általa okozott betegség nem jelentkezik rögtön, akár tíz napig is lappanghat a fertőzöttben. Ezután változatos tünetek jelentkezhetnek: fejfájás, izomfájdalmak, láz, fáradékonyság, de akár hányás vagy hasmenés is. Súlyosabb esetekben megjelenik a tüdőgyulladás, de károsodhatnak a vesék és az idegrendszer is.


A betegség megelőzésének legbiztosabb módja a légkondicionálók rendszeres tisztítása. Minden egyes szezon előtt, függetlenül attól, hogy korábban mennyit használtuk a klímát, szakemberrel ki kell tisztíttatni a szűrőt. Így eltávolíthatók a klímában megtelepedett baktériumok.

2020. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez most hogy jön ide? Az első mondatod a maszkhasználatról szól, majd bemásolsz ide egy klímákról szóló írást.

Nevetséges.

Az meg pláne ostobaság, ha ezt bármilyen formában is a maszkhasználattal összefüggésbe hozod. Attól, hogy Te nem tudsz róla, az orvosok, építőipari munkások, élelmiszeripari gyárakban dolgozó emberek évtizedek óta maszkban dolgoznak és senkinek soha semmi baja nem lett még a maszkhasználattól.

De nyugodtan rettegj, tudom, hogy a magadfajtának a valóság unalmas, úgyhogy fogékony vagy minden összeesküvés elméletre. De ezt tarsd magadban, mert csak az kíváncsi rá, aki szintén imád rettegni, mert semmi más impulzus nem éri az életben ezen kívül.

2020. nov. 27. 13:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Rózsaszín maszk, rajta filctollal (?) a hölgy neve, körülötte 5 centi hosszú szegecsek. Azt mondta, ez inspirálta, de ennél sokkal bizarrabb volt

[link]

2020. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
59%
Én GP5 latex gázmaszkot szoktam fel venni az utcára. Az legalább 100%-an jobban véd mint a sima maszk.
2020. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Még nem volt kötelező a maszk akkor láttam boltban vastag téli sállal körbetekert arcot, pólót felhúzva, vékony kendőt háromszögbe megkötve mint egy cowboy:)

Mióta csak maszk van annyira már nem is figyelem, természetes lett arctalan emberek látványa, motyogása, elhidegülése egymástól.

2020. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gázmaszk (komolyan).
2020. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Étteremben dolgoztam (külföldön) mikor egy nagydarab, kopasz, kigyúrt pasi bejött egy rózsaszín tangával az arcán mint maszk.

Sírva röhögtünk a konyhában.

2020. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!