Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valaki le tudná írni nekem,...

Valaki le tudná írni nekem, vagy elég lenne egy link is, hogy a 19.század vége felé (századforduló) milyen ruhájuk volt a nőknek és lányoknak? Leginkább a ruhadarabok neve érdekelne.

Figyelt kérdés

Például ha csak simán dolgoztak a nők/lányok akkor milyen ruhadarab volt rajtuk. Vagy hogy a lányok miket hordtak pl. iskolába, vagy otthonra dolgozni. Milyen cipőben jártak.

Akárhogy beirtam Google-ba, sehogy nem találtam rá arra amit én keresek.


Egyébként Váratlan utazás című sorozatra gondolok, hogy abba Sara-ék milyen ruhákat hordtak.

(Még csak a 3.évad 2. részénél tartok!)



2021. márc. 22. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmész bármelyik néprajzi múzeumba ott láthatod. A XIX. sz. végéből már fotók is fenmaradtak nem kevés.
2021. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És egyáltan sehol sincs Google-ba egy ilyen oldal ami erről szól, vagy egy youtube videó/csatorna?
2021. márc. 22. 17:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Ami ha lehetséges legyen magyar
2021. márc. 22. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] szerintem nézegessél itt első körben.
2021. márc. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl. egy konkrét fotó: [link]
2021. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Közbe találtam, ha valaki keresné:

[link]

2021. márc. 22. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Ing, a bőr felett közvetlenül. (ebben aludtak is, naponta cserélték, leggyakrabban fehér vászonból volt)

Néha nadrágszerű, hosszú szárú, közepén nyitott "bugyit" hordtak, amit szintén naponta cseréltek

Fűző

Zokni (térdig érő)

Számtalan alsószoknya

Blúz a fűző felett

Felsőruházat (felső szoknya, blézer, stb)

Kabát

Kesztyű

Kalap, sál, stb...

2021. márc. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Többször láttam pl. filmekben hogy van a fiatalabb lányokon főleg a szoknyájukon rajta ilyen fehér valami, ami tul.kép. egy kötényszerű valami, vagy mi. Asszem' azt hátulról kötötték be és könnyen le lehet venni, felül olyan volt mint egy trikó, tehát nem volt ujja, de mégis védte a szoknyáját. Ennek van neve? (Esetleg angolul? xd)
2021. márc. 23. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!