Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Már falun is egyre kevesebb...

Már falun is egyre kevesebb nő (időseket is beleértve) hord kendőt? Vagy ott még mindig elterjedt?

Figyelt kérdés
Városban elég kevés fejkendőt viselő nőt látni, beleértve az időseket is. Falun is hasonló a helyzet, vagy ott még aránylag sok nő hord, főleg idős nénik?

2021. máj. 25. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk például még soha nem láttam hogy bárki hordana ilyesmit. (2000 fő alatti falu)

Máshol biztos vannak még idősek, akik hordják.

2021. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Magyarországon miért hordanák tömegesen? Menj muszlim kultúrájú országokba, ott ez része a mindennapoknak, itthon nem. Egy-két idős néni hord csak, de ők is inkább a nap vagy a szél, hideg ellen.
2021. máj. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell olyan regre visszamenni, nagymamaink korában ez mindennapok része volt. Aki férjhez ment, annak "bekötöttek a fejét", így szól a mondás is.


A fiatal lányok hátul, tarkonal kötöttek meg, az idősebbek áll alatt. Praktikus viselet volt: a szálló portol védte a haját, nyáron a nap ellen adott védelmet, télen a hideg ellen.


Korábban elképzelhetetlen volt "hajadon főtt" menni komolyabb eseményre.


Nagymamám rendszeresen hordta, rengeteg kendoje volt, 1934-es születésű.

2021. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

2-es: ezelött 50 évvel még nagyon sok nö hordott kendöt Magyarországon, a magyar kultúra része volt. A házasságkötés után ez a férjes asszonyok viseletéhez tartozott, nem véletlen volt a "bekötötték a fejét" kifejezés, ami annyit jelentett, hogy férjhez ment.

HA valamiröl fogalmad sincs, akkor ne írj hülyeségeket, hanem elöbb informálódj!

2021. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Arcodból lehet visszavenni. 50 évvel ezelőttről beszélsz, nem máról. Ma NEM része a magyar kultúrának. Nem véletlen született a kérdező kérdése is.
2021. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
maximum a 70es korosztály hordja még, de főleg a 80as, 90es (bár ismerek olyan 80ast akin sose láttam kendőt). annál fiatalabbak nem (Nógrád megye)
2021. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Igen, talán még a 40-es évek elején születetteknél jellemző, de utána már legtöbben elhagyták.
2021. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Utoljára 20 éve láttam idős asszonyt fejkendőben. Kb 80 éves lehetett.

Mamapság sehol se láttam.

(Borsod)

2021. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
A 90 éves nagyim se hordott már fejkendőt. A faluban elvétve látok még, de ők már mind 80+-os korosztály.
2021. máj. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Én egész sok idős nénit szoktam kendővel a fején látni, főleg piacokon, virágárusokat stb. Budapesten is.

Kárpátalján meg Erdélyi kis falvakban is sok ilyet láttam.

Nyilván nem olyan gyakori, mint korábban, ebben is nagyon elnyugatosodott a divat, de azért néhol még látni. Mondjuk lassan kihal az a korosztály akik még őrzik ezeket a hagyományokat.

2021. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!