Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket jobban az egzotikus állatokból készült bőr, mint pl. a marhabőr cipő? Ugyanúgy állat és az életét adta.

Figyelt kérdés
Szerintem ez nagyon képmutató dolog
2021. júl. 27. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem érted, ott vannak bajok.
2021. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Engem pl. mind a kettő zavar. Én sem értem, hogy másokat miért nem...
2021. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Azért,mert az egzotikus állatok ritkák,sok faj a kihalás szélén áll,részben az emberek miatt. Ez rengeteg problémát okozna az ökoszisztémában.

A marha meg haszonállat,csak azért van,mert az emberek tenyésztik.

2021. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Plusz a marhabőr gyakorlatilag mellektermék...
2021. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

A marhát elsősorban tejtermékért vagy húsért tenyésztik.

Az egzotikus állatokat nem (fetétlen) tenyésztik, hanem vadásszák, ami problémás lehet. Vagy pl ha harmadik világbeli országban tenyésztik, akkor a körülmények vélhetően borzalmasak.

2021. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem mindegy, hogy valamit csak azért ölnek le, hogy aztán cipőt csináljanak belőle, vagy pedig egyébként is feldolgozták volna ételnek, a bőrét meg ha nem használják fel, akkor egyszerűen kidobnák. Előbbi esetben az állat életben maradna, ha nem csinálnának a bpréből cipőt, a második esetben így is, úgy is elpusztul.

És valóban, ne legyünk álszentek, én is sajnálom szegény állatokat, de az ember egy vegyes táplálkozású élőlény, ilyenné alakított minket az evolúció, és ameddig nem találják fel a gazdaságosan, nagy mennyiségben előállítható szintetikus húst, addig sajnos biológiai szükségszerűség, hogy állati szöveteket is együnk. Ha pedig már így van, akkor használjuk fel minél több részét az elpusztított állatnak.

2021. júl. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

3-5-ig.

Tehát a te észjárásodat követve, a “haszonállatokért” nem kár őket amúgy is leölik.

Ők nem érdemlik meg az életet, úgy mint az egzotikus társaik.

2021. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Na kibújik a szög a zsákból.. jön a vegán propaanda.... 😂😂😂
2021. júl. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
7 Nem. A manapság tenyésztett haszonállatok nem is léteznének,ha az ember nem tenyésztené,hogy hasznot húzhasson belőle. Ezért hívják haszonállatnak,érted.
2021. júl. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Akkor ha nyércet tenyésztünk nagy számban, akkor már le szabad öldösni ugye?
2021. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!