Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Menyasszonyok, volt menyasszon...

Menyasszonyok, volt menyasszonyok! Sokáig kerestétek a megfelelő ruhát? Szerintetek nem túl egyhangú a kínálat? Nektek mi hiányzott, vagy mi volt az, amiből kevés van, amire nehezen akadtatok rá?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon egyforma a sok habos-babos, gyöngyös-köves-csipkés ruha, és szerintem vannak csoportok, akikre a szalonok nem annyira gondolnak. Mintha mindenkinek muszáj lenne pont ugyanolyan menyasszonynak lenni. Kíváncsi vagyok, másoknak milyen elképzelései vannak a tökéletes menyasszonyi ruháról, ami a szalonokban annyira nem fellelhető, talán ötletet is meríthetnék belőle.

Szóval nektek mi hiányzott?



2021. aug. 1. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Szolíd (nem nyitott hátú, mélyen dekoltált, pánt nélküli vagy "olyan, mintha csak csipke lenne rajtam")
Letisztult, ami nincs puccosan agyondíszítve
Abroncs nélküli
Olcsó
Melltartóval is viselhető
Kényelmes (nem kell folyton igazgatni, fogni, vigyázni benne)
Igazán egyedi stílusú
Nagyméretű
Kismama
Polgári esküvőre illő, egyszerűbb
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Én inkább azt sajnálom, hogy néhány helyen nincs lehetőség bérlésre. Pl Daalarna és ehhez hasonló tervezői darabokra gondolok.


Vagy varratni elvileg olcsóbb mint bérelni és utána szintén alig lehet mit kezdeni egy menyasszonyi ruhával.


A tervezői daraboknál érthető, hogy miért nincs bérlés és csak egy bizonyos réteg engedheti meg magának, de egy nap miatt a bérlés sokkal fenntarthatóbb megoldás lenne.

Nincs úgy igazán semminek se értéke.


Szoktam marketplacen nézegetni ruhákat és volt hogy odairtak az eredeti árat. Pl 500 ezer forint. Eladja feleannyiért. A következő menyasszony se akar rajta ülni még évekig, tovább passzolja 150-200 ezerért és így tovább. Így 1-2-3 év múlva kB ingyen lehetne csak tovabbadni. Ezzel van a legfobb bajom.

2021. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én vettem használtam 25 ezerért egy olyan ruhát, aminek a fazonja tetszik, majd elvittem egy varrónőhöz aki átalakította úgy ahogy kértem. (Ragaszkodtam ahhoz,hogy ne teljesen fehér legyen)

Mivel elég egyedi volt, így viszonylag hamar el is tudtam adni.

2021. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb menyasszonyi ruha nekem teljesen ócska hatást kelt, nem is tudom, sokan hogy tudják azt viselni az esküvőjükön. Én követek instán több magyar menyasszonyi ruha készítőt is, akik kb 200/250 ezer forinttól már tudnak neked varrni egy egyedi, rád szabott, jó minőségű ruhát. És ez nem fellengzés, de én ennyit rá szánok a nagy napomra. De nyilván azért, mert nekem más az ízlésem, mint amilyen ruhákat lehet kapni egy tucat menyasszonyi ruha üzletben, ahol általában tűzni/bontani kell, és még xarhatsz is hogy tönkreteszed, meg előtted viselték már ezren.

Sajnos ez az amiből nem adok lejjebb. :D Lejjebb adok a választható alkohol/étel menüsorból, a helyszínről, az emberek számából, de a ruha az marad. :D Sajnos mindig is a szép, gyönyörű menyasszonyi ruhámról álmodtam.

Nyilván érthető, ha valakinek tetszenek a habos-babos, köves ruhák, esetleg az árral vannak problémáik, vagy ez számít nekik a legkevésbé, inkább másba fektetik a pénzt az esküvőn. Minden menyasszony más. :)

2021. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Nekem is ez volt a benyomásom egy kölcsönzőben járva. A ruhák, amik a fotókon csak-csak jól mutatnak (mert csak messziről látszik, és úgyis átmegy rajta photoshoppal a fényképész) élőben ócska hatású anyagokból összefércelt "piacos ünneplőnek" tűntek. Például a képeken finom, légies tüll a valóságban olyan, mint egy szétvagdosott műanyag zöldségesháló.

És szinte csak puccos, csicsás, puffancs abroncsos ruhák voltak, 12 egy tucat.

Ráadásul a viseltesség is meglátszott, a csipkevirágok felpöndörödött szélein, a ruhák itt-ott elkoszolódott szegélyein. És tisztítás ide vagy oda, volt egy kis turkáló-szag... Jó, ez egy alsóbb kategóriás kisvárosi szalon volt, de akkor is. És annyira azért nem volt hű de olcsó.

2021. aug. 1. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kerestem semeddig se, mert megvarrattam a saját elképzeléseim szerint.
2021. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én az Aliexpressről rendeltem, ma is megvan. Egyedi ruha és elérhető volt az ára.
2022. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!