Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Manapság a fiatalok miért...

Manapság a fiatalok miért hordanak egész évben, még a kánikulában is zárt cipőt?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy a mai fiatalok közül 10-ből 9 nyáron is zárt cipőben van. Én viszont ha meleg van, szinte mindig szandálban járok. A divat miatt nem járnak már szandálban, vagy szerintetek mi miatt? 23/f

2021. aug. 15. 16:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Én szandálban védtelennek érzem a lábamat, tiszta por meg retek lesz benne a nap végére a talpam.

Ráadásul nekem hőérzet szempontjából nem sokat számít hogy zárt vagy nyitott lábbeliben vagyok

Amúgy is olyan bőr cipőket hordok amikben nem sül meg a lábam.

2021. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a legtöbben a divat, és a kényelem miatt.
2021. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Én is sokáig abban jártam, sokkal praktikusabb és logikus is szerintem. Nekem pl hamar izzad a lábam, papucsban leizzad, tiszta mocsok lesz, csúszni fog. Míg a cipőben nem izzad és nem csúszkál és sokkal könnyebben lehet mozogni.
2021. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

Lány létemre utálom a nyitott cipőket, szandálokat, utálok olyanokat hordani, csak cipőt veszek fel.

Mondjuk a szandál szerintem férfin ultra gáz, vannak jól szellőző cipők, inkább hordjon olyat egy férfi

2021. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Én 65 éves nöként is zárt cipöt hordok, nem lesz koszos a lábam, nem csúszik le a lábamról, biztosabban lehet vele szaladni, ha kell (pl. buszhoz), cipöbe lehet zoknit hordani, ami beszívja az izzadtságot. Vannak nyárra vékonyabb anyagú cipök is, szerintem sokkal, de sokkal kényelmesebb meg higiénikusabb.
2021. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Csak zárt cipőt hordok.

Sose tudhatom, hogy még milyen terepre kell mennem. Hiába csak egy bolt és vásárlás van tervben eszünkbe jut valami (fel kéne menni haverhoz stb.) már más cipő kéne a homokos, murvás útra. Egyszerűbb mindenhova edzőcipőt venni, mint később kellemetlenkedni a lábat ért kosz meg por miatt.

2021. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Noren1989 ***** válasza:
65%
Én nem fiatalként is csak azt hordok. A klaffogós papucstól kiver a víz,a szandàlt 5évesen is utàltam.
2021. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

A fiatalok is utánozzák egymást, de sok felnőtt is, ha egy társaságba vki másként néz ki, azt kinevetik.

Vannak fiatalok között is akik nyitott lábbelikbe járnak, de nyáron a lábnak is jobb egy szellős cipő, mint amibe aszalódik, bűzlik a láb. Vannak olyan sport és ilyen belebújós mokaszinok, amik szellősek, akár zokni nélkül is hordható, ami a lábnak jobb, mint amibe nem szellőzik semmit a láb. És nem mindegy, hogy vki munkája során muszáj zárt cipőbe lenni, vagy csak a nyaralás, fagyizáskor felvesz 1 papucsot.

2021. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Abban nem értek egyet, hogy 10-ből 9 fiatal zárt cipőt hordana. Elég sokan járnak közülük is szandálban, papucsban.

De a kérdésre visszatérve: Vannak, akik nem szeretik a nyitott lábbeliket, mert nem szeretik mutatni a lábujjaikat, lábfejüket. (Rám ez nem jellemző egyébként.) Fiúknál/férfiaknál még az is belejátszik sokaknál, hogy sokan nem tartják eléggé férfiasnak azokat, akik szandált, vagy akár papucsot vesznek fel. (Én pont lesz@rom ezeket a véleményeket, nyáron szinte kizárólag szandálban járok mezítláb.)

Ezen kívül valóban a praktikusság is lehet az oka, akik egész nap mászkálnak, és több olyan helyen is megfordulhatnak, ahol a nyitott lábbeli nem lenne praktikus, a terep miatt, amit fentebb is írtak többen.

Illetve még az is lehet ok (ha nem is ez a leggyakoribb), hogy olyan helyre is mennek, vagy voltak aznap, ahol nem is illik megjelenni szandálban, vagy papucsban (bár ebben az esetben rövidnadrág sem lehetne rajtuk).

2021. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

Az a felszabaduló 0,5% bőrfelület semmit nem tesz hozzá a kánikula elleni védekezéshez.

Továbbá a legtöbb férfi lába egyszerűen undorító, olyan szögletes-darabos, csontos, görbe lábujjakkal, kikandikáló szőrszálakkal, minek ezt reklámozni? Papucsban csattogni meg lányként is gáz, mint aki kócos hajjal éppen most megy reggel a hálóból a WC-re és az utcán át vezet az útvonala.

2021. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!