Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A habzó szájó állatvédők...

A habzó szájó állatvédők miatt ne hordjam az örökölt kabátomat?

Figyelt kérdés

Örököltem egy hasított igazi bőr kabátot. Hosszú, térdig érő, belül igazi bunda, nyakán szörme. 70-es évek végén hordta anyukám, mikor egyetemre járt.

Én magamtól nem veszek igazi bőr kabátot (mert drága nekem), de miért ne hordhatnám? Nem én öltem le az állatot, sőt én még meg sem vettem.

Még nincs olyan hideg, de egy barátnőm is kiakadt rajta, hogy ez fuj!

És miért csak a bundára van a fujjogás? Olyan csajok szólnak be nekem, akik igazi bőr dzsekit és igazi bőr bakancsot hordanak.

Nos akkor?

Mellesleg én nagyon örülök neki, hogy megkaptam ezt anyukámtól. Gyönyörű állapotban van és egy kincs nekem.


2021. szept. 20. 20:16
 1/8 anonim válasza:
89%
Hordjad nyugodtan. Ha legközelebb beszólnak, mond neki hogy könnyű egy csajt csesztetni de még egy sem mert beszólni egy bőrmellényes "Hells Angels" motoros srácnak :)
2021. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Láttam egy filmen, egy jelenetet.


Gyönyörű nő, gyönyörű bundában megy az utcán. Odalép egy állatvédő csaj, és megkérdi, hogy "Tudja maga, hogy hány szegény állatot kellett megölni ezért?"

Mire a bundás nő: "És maga tudja, hogy hány gazdag állattal kellett lefeküdnöm érte?"

2021. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Más a lenyúzott állat bundája és más a bőrcipő, mert ott nem a bőr az elsődleges, megeszik az állatot, pl. marha. Anyámnak is van bundája, soha nem hordta, rókalábak meg kucsma, kettő is. Én nem tudnám jó érzéssel viselni, de ha te igen, hát hordd. Álszentek vagyunk, mert a nagyüzemi állattartás, tengeri halászat szintén nem jó az állatnak, de csak annyira vagyunk állatvédők, amennyire kényelmes nekünk.
2021. szept. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne hordjad , nincs rá írva hogy örökölted, nem vetted, és így könnyen azt lehet gondolni, hogy van rá kereslet így még több állatot gyilkolnak le a moslékok!
2021. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Akik emiatt fújolnak húst sem esznek?

Hordd nyugodtan, egy-két retardálton kívül senki sem fog foglalkozni vele.

2021. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12%
Na! Én pont az 5-ös és a társai miatt vagyok állat barát és ember gyűlölő.
2021. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Múltkor láttam egy állatvédőt, amikor megölt 8 állatot. Rátapososott a hangyákra.
2021. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

A bőrrel két szempontból nincs (akkora) bajom. Először is mert a húsipar mellékterméke, a disznót/marhát akkor is leölik ha a bőrét nem használnák fel, a másik, esküszöm próbáltam de a műbőr mind szellőzésben, mind tartósságban a kanyarban sincs a minőségi bőrhöz képest, a vászon meg minden csak nem vízálló szóval cipőben nincs sok opciód. A szőrmével ellenben az a bajom hogy ott kifejezetten azért nyúzzák meg az állatot ráadásul sapkához/kabáthoz sok jó alternatív anyag van ami ugyanolyan meleg és kényelmes.

Viszont a te esetedben szerintem nincs baj, nem te vetted a kabátot, ez a kabát már elkészült, hordva volt, az hogy te azután felveszed vagy nem már semmit nem változtat rajta, még csak keresletet sem generáltál a szőrmeiparnak hiszen használtan kaptad. Sőt, azzal hogy hordod tulajdonképpen kevesebbet fogyasztasz mintha vennél egy bármilyen új kabátot inkább.

2021. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!