Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ilyen drága a Mayo Chix?

Miért ilyen drága a Mayo Chix?

Figyelt kérdés
A márkanéven kívül legalább a minőséget is megfizetem vele? Ma voltam a plázában kabátot venni, csak itt találtam olyat, ami nem úgy nézett ki mint egy michelin baba jelmez, és rendesen bélelt is volt, de amikor megláttam a 45 ezres árat, azért sokáig hezitáltam, megvegyem e. Végül megvettem, egyszer élünk alapon, meg minőségre sem tűnt rossznak. Jó befektetés volt, bírni fog több évet, ha vigyázok rá, vagy szrt vettem olcsón? ( ezzel a jelzővel itt sokan illetik ezt a márkát, utólag láttam a véleményeket róla.) Egyébként egy Pippa kabátról van szó.

2021. okt. 13. 22:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Szrt vettem drágán * akart lenni.
2021. okt. 13. 22:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is drága volt
2021. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez még rendben is van, ha tényleg jó minőségű is.
2021. okt. 13. 23:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A márka nem nagy szám, mert magyar. Bár ezt sokan nem tudják. De az is számít szerintem, hogy a ruhákat nem kínában varrattatják, hanem magyarországon.
2021. okt. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyesbítek, "A ruhák nagy része Magyarországon, vidéki varrodákban készül, kivéve a farmereket és a dzsekiket, melyeket saját kínai irodájukon keresztül gyártatnak."
2021. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondanám minőséginek.

Én most 3 mayo kabátot rendeltem, küldtem vissza mire találtam méretet ami nincs elszabva.

Van 2 régebbi S méretűm (4-5 évesek) , ezek pedig L méretűek lettek volna. A karjuk sokkal kisebb, mint az S-es kabátoknak. Maga a test rész se mondanám hogy nagyobb. A régi S-es ugyanúgy állt rajtam (kar részben lazább is volt pár centivel) mint a mostani L-esek.

Végülis xl-eset kellett vennem.

M méretet hordok mindenből amúgy. Eléggé el vannak szabva szerintem.

A régebbiek anyaga is jobb volt, vastagabbak is voltak. Jobb volt a varrásuk. Ezeknél volt aminél a cipzár melletti patentoknál már foszlott az anyag. Hirdva se vot, de már ment szét..


Végülis minden drága.

A guess kabátok vagy a hasonló valódi márkák 70 felett vannak, annyit pedig nem szánnék egy kabátra. Mondhatni majdnem a fele fizetésem.

2021. okt. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Azért ilyen magas az ára, mert magyar márka.

Egyébként meg silányabb anyagokkal dolgoznak, mintha a kínaiban túrnál valami ócska rongyot. Szóval egyáltalán nem éri meg.

Pókháló vékony, műszálas anyagok, - felénk a romák szoktak innen vett kabátokkal és ruhákkal villogni. Számukra a szegény ember Gucci-jaként funkcionál, mert azt hiszik, hogy ezekben baromi gazdagnak néznek ki. Pedig az ilyen színek, fazonok és anyagok már nagyjából 2009-ben lecsengtek.

Egyszínű fekete ruhát vettem innen évekkel ezelőtt. Mindössze egyszer volt rajtam, de a szekrényben magától foszlásnak indult a csipkés anyag! (az egész ruha vékony, műszálas csipkéből van.)

2021. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt tőlük toll dzsekim,8 évig hordtam,utána itthon csak.Kb 20000Ft volt.Tavaly vettem 37-ért egy hosszú kabátot,valamilyen műanyag töltettel.Remélem birja pár évig.Még a warp zone-nak vannak jó dzekijei,csak nálunk már megszünt a bolt.
2021. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

A sajnos a vidékiek (még a tehetősebbek is) még mindig elhiszik, hogy az ehhez hasonló magyar üzletekben mennyire egyedi és jó minőségű ruhadarabok vannak.

Irreálisan túl van árazva ahhoz képest, hogy szó szerint bűzlő, kínai anyagokkal dolgoznak.

A fém részleteket rövid időn belül megeszi a rozsda, az anyagok pedig olyan pókháló vékonyak, hogy rekord idő alatt bomlásnak indulnak.

A jelenlegi magyar divatipar rendkívül környezetszennyező. Ha ruhát, kabátot vásárolok, nem az a célom, hogy kétszer felvegyem, utána pedig a szemétben végezze.

A fővárosiaknak több lehetőségük és jobb forrásaik vannak ezen a téren, ha valami elegáns vagy ünnepi dolgot keresnek.

Mert ott vannak olyan fast fashion üzletek, amik ennél milliókkal jobb minőséget és jóval alacsonyabb árat kínálnak (pl. Inditex, és lengyel LPP márkás ruhától még soha nem váltam meg, pedig van köztük 6 éves darab is.) A kollekcióikban mindig vannak elegánsabb ruhák, akár koktélruhák is.

Ha pedig nem az olcsón megúszás a cél, találnak szép számmal olyan üzleteket, ahol ugyanennyi pénzért tényleg MINŐSÉGET vásárolnak.

Nekem az ehhez hasonló üzletekben rengetegszer volt már negatív élményem, ugyanis a szüleim a húgommal mindig ilyen butikokba vittek a közeli megyeszékhelyre, ha kellett valami elegáns öltözék alkalomra.

Az egyik ilyen üzletben a nagyképű öregasszony konkrétan lebeszélt minket azokról a színű és fazonú ruhákról, amik akkor tényleg tetszettek nekünk, mondván: “Ő csak azt adja el egy adott embernek, amit Ő megfelelőnek ítél rajta” (😳⁉️ Miért ne lehetne meg a jogunk, hogy egy adott üzletben azt vegyük a pénzünkön, ami NEKÜNK tetszik?). Volt, hogy olyan habos-babos halovány rózsaszín ruhát vetetett meg a szüleimmel (mert keményen kiharcolta), amiben szegény húgom a sötét hajával és a nagyon világos, sápadt bőrével úgy nézett ki, mint egy szaloncukor. Vagy mint egy nagyra nőtt óvodás. Persze, foggal-körömmel erősködött, hogy gyönyörű benne, és “az ő kifogástalan stílusérzékét mi, halandók ne kérdőjelezzük meg”. (😳⁉️)

Egy másik hasonló helyen egy nagyobb összeg kifizetése után még erősködtek… konkrétan UTASÍTOTTAK minket, hogy vásároljunk még, kert most van akció, és ez most “kihagyhatatlan”, és addig nem nyugodtak, amíg duplájára nem növelték a a bevételüket a mi pénztárcánkból.

Szerintem amit ennyire tukmálni kell, már csak ezért sem éri meg.

2021. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!