Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Meghasonlás az öltözködésben?

Meghasonlás az öltözködésben?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok. Zakót, inget hordok, elegánsabb kabáttal általában. Elegánsabb bőrcipővel, táskával.

Szeretem a zakót, szeretem az eleganciát.

És látom a nyilvánvaló előnyeit is, ahogyan hozzám állnak az emberek akár munkában, akár civilben, az öltönyforma miatt.

De belegondoltam ,hogy alapvetően én egy rocker voltam tizenévesen. Bőr cuccok, oldallánc, bakancs, ilyesmi. És ha nagyon a szívem szerint tennék, ma is többször hordanék kockás inget, bakancsot, kapucnis pulcsit, ilyesmi.

De nem teszem, mert egyrészt szeretem a zakót, élvezem a hatását, másrészt úgy gondolom, hogy így illedelmesebb megjelenni. (abban a munkakörben ahol dolgozom legalábbis)


Más is hasonlott meg így már ebben? Mi a jó megoldás szerintetek?



2022. jan. 13. 12:09
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Sokan járnak munkába tök más öltözetben, mint ahogy a szabadidejükben vannak. Szerintem nincs abban semmi, főleg dresszkódos munkahelyen. Bemegy az ember abban, amit előírnak, munkaidőn kívül meg farmerban van meg kockás ingben.
2022. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Én mindig aszerint öltözködöm amilyen a hajszínem és ami szerintem passzol stílusilag ahhoz a színhez, akkor képzeld el, hogy nekem mekkora hasonlásom lehet! :D

Nincs ezzel semmi baj.

2022. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindig ugyanúgy öltözni. Oké, hogy munkahelyen kötött, de munkán kívül, nyugodtan hordjál olyan ruhákat, amit régebben tetszettek és most is tetszenek még. Vagy azoknak a mai ízlésedhez igazított változatát.
2022. jan. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok, csak nőként. Alapvetően mindig a metál zene szerelmese voltam, ennek megfelelően alternatív irányba is hajlott a stílusom. Viszont így felnőttként a munkahelyemen megkövetelnek egy bizonyos dresscode-ot, így nekem gyakorlatilag kettő az egyben ruhatáram van, egyik fele, amit a főnököm szeretne rajtam látni, a másik fele pedig az, amiben én igazán jól érzem magam, önmagam vagyok.


Mindkettőt szeretem - az egyiket nyilván jobban -, és valóbam másképp állnak hozzán az emberek, mikor mondjuk magassarkúban-kiskosztümben megyek be a boltba, mint mikor bakancsban-láncokban. Bár szerintem van átjárás a kettő között, én például a munkahelyi viseletemet is igyekszem úgy alakítani, hogy azért engem is tükrözzön, fekete színt választok általában, esetleg egy-egy vagányabb kiegészítőt, kicsit erősebben sminkelek, stb.


Szóval szerintem attól, mert dolgozó felnőtt ember vagy még nem kell feladni a lázadó énedet, elvégre a hét 168 órájából mindössze negyvenet töltesz munkával, a fennmaradó időben nyugodtan öltözhetsz úgy, ahogy neked tetszik. De akár valami köztes megoldást is választhatsz, hordj zakóban, ingben is sötétebb színeket, több kiegészítőt, stb. Lényeg, hogy te jól érezd magad. :)

2022. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, én is így teszek.

Egy egy láncot a nyakamba, vagy karkötőt becsempészek, ami még éppen elfér zakóval, vagy ezekben a hideg időkben az elegáns outfitemet leborítom egy térd alá érő kopott fekete bőrkabáttal. :D

Viszont én egy ruhatárat szeretnék. Egy összekombózottat. Végülis most is azt teszem, csak még nem békéltem meg vele teljesen. :D


Mindenesetre megnyugtat, hogy más is van így vele. :D


Bevallom őszintén néha kicsit féltékenyen nézek azokra, akik megmaradtak az alternatív stílusnál, akár nőként, akár férfiként, tizen, huszonévesen is. Nem kellene a lelkem 51%-nak. :D De a 49% az mindig kicsit elszomorodik. :D

2022. jan. 13. 17:50
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek az eddigi válaszokat :)
2022. jan. 13. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért lehet kombinálni a kettőt, nem tudom mennyire dresscode-os a munkahelyed. Jópár ismerősöm nyomja corp-gothban például.

Nekem szerencsém van, harminc felett is járhatok talpig metálban vagy épp vámpírban dolgozni (de szolgáltató vagyok, így nem is befolyásol semmit, max jó vendégszűrő). Hozzáteszem a korral azért nekem is finomodott az öltözködésem, lekopott rólam a szakadt neccharisnya meg a töltényöv is alkalmi viseletté minősült vissza, de egy oldallánc meg bőrdzseki még mindig kötelező :D Ha nagyritkán "normálisan" nézek ki, akkor viszont én is érzem mintha komolyabban vennének a random ismeretlenek, de mindig arra jutok hogy whatever, igazából az nem én vagyok.

2022. jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan elegánsabb bakancs amit felvehetsz zakóhoz pl martens 1919, 1460, 8761.
2022. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

jók nagyon a válaszok, köszönöm szépen, tényleg hasznos mindenki véleménye. Ment a megboldogult zöld kéz mindenkinek. :)

Ez a corp goth stílus jó ötlet :)

2022. jan. 14. 14:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is azt vallom, hogy meg lehet találni az arany középutat: munkahelyen elegánsan, szabadnapokon pedig kicsit vagányabban 🙂

Ami engem illet, én egyébként se öltöznék máshogy, csak azért, hogy jobban elfogadjanak és máshogy bánjanak velem. Akinek nem vagyok szimpatikus zenekaros pólóban és farmerban, annak ne legyek öltönyben se 😄 Ha csak a ruhám miatt kedvel valaki, akkor az számomra nagyon felszínes.

Egyébknét is hiába járkálnék talpig öltönyben és vetíteném magamról, hogy én milyen komoly ember vagyok, előbb-utóbb úgyis kiütközne, hogy ez csak egy felvett szerep a részemről, de mint tudjuk, nem a ruha teszi az embert.

És ez persze nem csak rám igaz.

2022. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!