Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit jelent a nadrágok méretezé...

Mit jelent a nadrágok méretezésében a szám, mi alapján állapítják meg?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen eligazodni... Van 28-as és 42-es méretű nadrágom is. Mindkettőt Magyarországon vettem, mindkettő "EUR" méret, mindkettő farmernadrág, mindkettő jelenleg jó rám.

Azt már megszoktam, hogy cipőnél 1-2 méretszámos hiba előfordul (tehát alapvetően 36-os cipőt hordok, de van 35-ös és 37-es méretű cipőm is), itt viszont több mint 10 az eltérés, ami nekem furcsa.

Így elég nehézkes vásárolni.


Miért vannak ekkora méretkülönbségek?

Mit jelent egyáltalán a méret akkor?

Hogy tudom megállapítani, hogy új nadrágnál mekkora méretre lesz szükségem?


+1: az alsónemű méretszámozása mennyiben tér el?


2022. jan. 26. 11:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és ráadásul vannak nadrágok, amikben nem is egy szám van, hanem pl. 36/38. De nem mindben....
2022. jan. 26. 11:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A farmerméret a 28-29-30 stb. az collban / inch-ben van! Tehát kb. 2,5-del meg kell szorozni, hogy megkapd cm-ben a derékméretedet.


Az EU-s méret pedig a 36-38-40-42-stb.


Inkább a divatcégek használják farmernál is az EU-s méretezést, a hagyományos jeans cégek az inch-eset alkalmazzák.

2022. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
... és találsz konverziós táblázatokat a neten, amik egyiket átszámolják a másikra...
2022. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De mindkettőben az van, hogy pl. EUR 28. A másikban meg EUR 42. Erre gondolok.

Azt értem, hogy ezek valahány inchet/centit jelentenek, meg hogy van többféle méretezés (van amelyikben benne is van, hogy az pl. USA 6-nak felel meg, meg kínai valahányasnak), de épp azt nem értem, hogy ekkora eltérés hogy lehetséges két nadrág azonos "mértékegységű"(?) száma között.

2022. jan. 26. 12:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Sajnos gyártótól is függ...


Mindig meg kell nézni az adott webshop oldalán, hogy az a méret hány cm-es derékra/csípőre/mellbőségre jó. VAn azért egyezőség, de sokszor különbség is a méretezésben a nagy márkák között is.

2022. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Valami akkor se stimmel. Én 28-ast meg 36-34eseket hordok. Mikor hogy van beleírva. A 28as az kis méret, viszont a 42es is jó passzos? Azt hogy? Meg a cipő is fura, max feles eltérések szoktak lenni szökőévente 1x. Nem kínais ruhák, vagy romáktól veszed? Náluk van szr méretezésű ruha
2022. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vagy milyen márkák ezek?
2022. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6: én is furcsának találom, mert 38-as eu-s mérettel általában 29-es farmerméretet szoktam venni (Levis). Cipőméretben viszont fixre 38-as a jó, esetleg futócipőben szoktam 38,5-est venni (Nike).
2022. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
H&M, Levis, Aldi, mindenféle farmer van közte. A cipőim Rieker, Tamaris, Converse márkájúak főleg, mindet márkaboltból vettem, szóval nem ilyen albán hamisítványok.
2022. jan. 26. 12:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az érdekes, mert ezek pont ezek a márkák jó és pontos méretezéssel rendelkeznek.
2022. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!