Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit kellene ilyenkor tenni...

Mit kellene ilyenkor tenni egy új pulcsival, hogy ne szöszöljön? Illetve hogyan válasszak jól pulóvert, hogy a jövőben ilyen ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok, vásároltam egy kapucnis cipzáros pulcsit a springfieldben pár hónapja és az a problémám, hogy már jó pár mosás után vagyok, de még mindig szöszöl a pulóver. Egyszerűen utálom, alá semmit nem vehetek mert sz*rrá szöszöli és ez volt 11000 ft. De ha ezt nem is sikerül már megoldani, legalább azt tudjam már, hogy honnan válasszak jobb minőségű pulcsit legközelebb. Köszi.

2022. márc. 12. 05:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A külseje szöszös (kis gömbök) vagy a belseje szöszöli az alatta lévő rétegeket? Ha az utóbbi, akkor ilyen szőrme szerű bélése van? Barátnőm vett egy gyönyörű Orsay kabátot, aminek a belseje műszőrmés. Mondanom se kell, a fekete pulcsija alatta úgy nézett ki, mintha egy macskasereg dörgölőzött volna rajta. Hiába mosta ki, stb, ez folyton hullik. Erre nincs megoldás, az ilyen béléseket kerülni kell.
2022. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem szőrmés, akkor maga az anyaga lesz a gond. Legtöbbször a boltban is láthatod, ha szöszös az anyag, érdemes hozzádörzsölni a ruhádhoz. Illetve kis celluxszal láthatod, mennyi ragad rá.

Milyen az anyaga, mit ír a címke?

Legtöbbször a nagy kötött dolgok akril (acryl) vagy akril-poliészter/gyapjú keverékek. Ezek elég kellemetlen szúrós tapintásúak tudnak lenni, és akevert szálak különösen hajlamosak a szöszölődésre, mosáskor szétjönnek az egymásba kapaszkodó különböző anyagok és a saját fajtájukkal alakítanak ki kis göböket.

Sajnos a pamutkeverékek is képesek erre (általában a kisebb, sűrűbb kötésű pulcsik), ha kínai akkor még a 100%(-nak hazudott) pamut anyagok is ilyenek lesznek idővel. Hasonló tapintású a viszkóz (viscose) is, abból is sok ilyet gyártanak. Azt is szokták 5% elasztánnal keverni. Nekem a viszkóz ruhák szinte mind ilyen göbösre kopnak.


A megoldás a kevert szálak illetve az akril és viszkóz anyagok kerülése, ami elég lehetetlen feladat fast fashionben. Legjobb a 100% minőségi pamut, az olyan ruháim rengeteg mosás után is mintha újak lennének, nagyon max a szín fakul picit.

2022. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!