Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek miért járnak 10-12...

Az emberek miért járnak 10-12 fokban is pulóverben és téli kabátban?

Figyelt kérdés
Rajtam csak póló és bőrkabát volt, de majd megsültem egy kis gyaloglás után. Akkor az mit érez aki vastag pulcsiban meg téli kabátban van ilyenkor is?
2022. márc. 14. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Talán azt, hogy reggel indul el/estére ér haza, amikor bőven 0 fok körül jár az idő és nem akar megfagyni.

Egyébként meg mi közöd más öltözködéséhez? Mindenkinek más hőérzete van, és nem tudhatod, hogy ki-mekkora távot hogy tesz meg. Nem mindegy, hogy valaki kiugrik a városba és 2 lépést tesz épületből épületbe, vagy több mint fél órát kell gyalogoljon a-ból b-be.

2022. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Akkor szoktam nézni egy nagyot, mikor egyeseken 10-15 fokban is sapka, sál, kesztyű, nagy csizma van... de nyilván mindenki más mértékben fázós.

Az idei télen sapkát, sálat elő se vettem, dzsekikben járok általában. Nálunk -6 foknál nem volt hidegebb az elmúlt télen. Reggel 7-kor 45 percet gyalogolok, délután ugyanennyit hazafelé. De ha mozgok, akkor pont nem fázok. Egy helyben órákig álldogálás, az megint más.

2022. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1

Nekem is szokott olyan lenni hogy reggel jobban felöltözök, de aztán délután már pl kihúzom a dzsekit, leveszem a sálat stb, nem kapucnival a fejemen, nyakig felhúzott kabátban, sállal, sapkában járkálok.

2022. márc. 14. 14:13
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy meg pont nekem szólt be motyogva egy nő, hogy milyen lengén öltözök...én meg feltettem a kérdést hogy aki +10 fokban szőrmés téli kabátban meg vastag pulóverben jar, az mit vesz fel -10 fokban?
2022. márc. 14. 14:16
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Máshogy érzik az emberek.

Én majdnem 130 kiló vagyok, amikor mások dideregnek, én megpusztulok a melegtől. Jobb a hőszigetelésem.

2022. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, attól, hogy 10 fok van, még nem mindenki fogja széthúzni a kabátját. Én pl. fázós vagyok, torkomat takarom, mert az a gyenge pontom.


Miért magadból indulsz ki? Talán azt hiszed, hogy te vagy a világ közepe és hozzád kéne mindenkinek alkalmazkodnia?

2022. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert fáznak. Mit nem értesz ezen?
2022. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Én például azért járok vékonyabb téli kabátban meg sálban mert fázós vagyok. Plusz reggel még eléggé hideg szokott lenni.
2022. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Legyen akár 10-12 fok, de a szél még mindig elég csípős napközben.

Én pedig extra fázós vagyok. Nem mellesleg reggel hajnalok hajnalán indulok útnak, amikor még bőven -4 - 0 körüli a hőmérséklet, így mindig van nálam vastag kabát, amiben biztosan nem fagyok meg, sapka, sál és kesztyű.

Lehet, hogy egyesek szemében őrültnek tűnök így, de legalább nem fagyok meg és nem betegszem le hetente.

2022. márc. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem vagyunk egyformák. Gondolom ez most nagyon meglep.
2022. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!