Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A Buffalo cipők milyen bőrből...

A Buffalo cipők milyen bőrből készülnek?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 20. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém műbőrnek tűník, de nem néztem meg jobban.
2022. ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Műbőr a felsőrész: PVC vagy poliuretán nevű műanyagokból készül. PVC alapanyaga földgáz, a poliuretáné kőolaj.
2022. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Műbőr. Nekem annó a 2000-es években volt egy. Mikor már "ciki" volt felvenni, nekem nem volt szívem kidobni, így eltettem egy dobozba. Sok-sok évvel később mikor néztem,hogy talán már kikéne dobni, kivettem a dobozból és mállott szét a kezemben.
2022. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Elméletileg csak az igazi bőrre lehet rátenni a kiterített állatbőr kontúr szerinti jelölést (a rombusz a műbőr jelképe, a rács pedig a textil jelképe) Sajnos a jogszabályok megengedik, hogy az igazi bőr jelképét már 0,15 mm vastagság esetén is ráteheti a termékre a gyártó. A gyártók nagy többsége (főleg, de nem kizárólagosan kínaiak) olyan spaltolási (szeletelési) technológiákkal rendelkeznek, hogy képesek ennél sokkal vékonyabb szeleteket is hasítani a bőrből, amelyet festékpigmentes impregnáló szerrel kezelnek, vagy bevonatolnak, prégelik (felületi mintázatot adnak préshengerek között), majd ezt a réteget felhordják egy hordozó anyagra (pl. filcre, vagy bármilyen más rugalmas hordozó szövetre). Ha a hengeres prés mintázata olyan mint a bivaly bőre, akkor rátehetik a bőr jelképét, akár a Buffalo jelölést is. Hazudnak? Nem. Tényleg bőr? Igen (a felülete ami az emberi testtel közvetlenül érintkezik). Bivaly? akár bivaly is lehet. Az igazi "retro" bőröknek vastagságuk is van (gondolj az öregapád nadrágszíjára, vagy a csizmatalpára).
2022. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Victor C. ***** válasza:
Műbőrböl.
2022. ápr. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Buf-falóból.
2022. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2022. ápr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!