Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A menstruációs vér, és a...

A menstruációs vér, és a fehérfolyás tudja károsítani a bugyit? Tönkre tud menni tőle?

Figyelt kérdés

Tisztaságit nem használok, ha pedig megvan néha sikerül átázni.

Kérdés, hogy ezektől tönkremehet a fehérnemű? Vagy minden esetben ha kimosom ugyanolyan lesz mint azelőtt, hogy koszolódott volna?



2022. máj. 3. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a hüvely phja ki tudja szívni, szóval időnként új bugyit kell venni.


De nem, nem szabad állandóan betétet hordani, mert a műanyag nem szellőzik, be fogsz büdösödni, és könnyen gombásodhat is.


A fehérneműk egy idő utá tönkremennek, 1-2 évente legalább illene lecserélni a készletedet.

2022. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
21%
Havi 5 napnyi betéttől nem lesz senkinek sem baja. Ez még mindig kíméletesebb, mint a tampon, amit ha sokáig benn felejtesz, nagy bajok lehetnek belőle. Nem egy olyan eset volt már, hogy toxikus sokk szindróma miatt a végtagok amputálására volt szükség.
2022. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Jajjistenem, 2-es, ne riogass már ilyesmivel!


40 éven át használtam tampont, és semmiféle bajom nem lett tőle.


Ezzel az erővel egyetlen gyógyszert se vegyél be, mert előjöhetnek a mellékhatások...

2022. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Használj kelyhet. Attól nem gombásodsz be, nem büdi, nem ázol át vele és 12 órát simán kibír.
2022. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Pedig az egyesnek és a kettesnek is igaza van. Ezek úgy vannak kitalálva, hogy tele vannak vegyszerekkel, hogy többet vérezz. Jobban is fáj a hasad tőlük és veszed a fájdalomcsillapítókat is. Az orvosok is megmondják, hogy nem normális, ha fáj a hasad közben. A vegyszerektől fáj. Kehelyhez nem kell tisztasági betét sem, ha jól rakod fel, szellőzöl napközben, nem gombásodsz be. Nekem amióta kelyhet használok elmúlt a hasfájás. 12 órát kibír, reggel berakom, munka után cserélek. De így se telik el a 12 óra és nem is telik meg.
2022. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

5: anyámborogass....! :-DDDDD


Ma már a második áltudós... :-D


Pár órája írta valaki, hogy a betéttől jobban görcsöl a menstruáció alatt... Anyám..... A méhizom görcsei milyen összefüggésben lennének a testen KÍVÜL lévő betéttel...? :-DDD

2022. máj. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

"Havi 5 napnyi betéttől nem lesz senkinek sem baja"


Fehérfolyás az ami kimarja a színt a bugyidból, az pedig minden nap lesz nagymama korodig.

Szóval ez ellen tuti ne hordj betétet, mert egyrészt iszonyatos mennyiségű szemét, másrészt egészségtelen is.



Igen, toxikus sokk létezik, de ez nem csak és kizárólag a tamponoktól van, és érint férfiakat, gyerekeket, és nőket is. (pl sebek, égés, szülés, stb okán).

Emellett eléggé ritka dolog.


Én használok tampont, és menzesz bugyit is.


Igen, feketét kell venni, és igen, picit megfogja, de hideg sós vízben kimosod, és kész. Átázni nem fog.


A tampont meg cserélni kell rendszeresen, és akkor nincs vele baj.


Mindenkinek más működik a vérzésére, azt használsz ami neked jólesik.


De fehérfolyás ellen nem kell betét, ez felesleges és túlzás.

2022. máj. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
A menstruációs vér úgy tudom nem viszont a hüvely alap ph-ja enyhén savas így a mindennapi "fehérfolyás" az idő elteltével a fekete bugyit kicsit kifehérítheti, de ha az anyag nem lyukas szerintem hordható, nyilván nem randira de ha egész nap otthon ülsz nem mindegy milyen színű a bugyid ülep része? Meg azért ezt ne úgy képzeld el hogy megveszel egy bugyit és másnapra már fehérre kimarja, nekem olyan fél-egy év után kezd megjelenni egy világosabb folt ha gyakran hordom a bugyit.
2022. máj. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Háát, nekem volt már olyan, hogy nem jött ki többszöri mosásra sem, amikor átáztam. Megjegyzem az azért nagyobb mennyiség volt, nem csak pár csepp.
2022. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

8: mert nem szabad hagyni hogy beleszáradjon.


Hideg!!!!, sós!!!! vízben mosd ki, kézzel. És áztasd is be.

2022. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!