Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen tanácsokat adnátok...

Milyen tanácsokat adnátok munkavédelmi félcipő vásárlásához? (Részletek a megjegyzésben...)

Figyelt kérdés

Életem első rendes munkavédelmi cipőjének megvásárlása előtt állok, és szívesen rászánnék egy komolyabb összeget is, hogy egy igazán jó cipőben tudjak dolgozni. Gondolom, egy bizonyos összeg felett a minőség garantált, nekem sokkal inkább a kialakítással kapcsolatban lennének kérdéseim. Az eladók a ruházattal kapcsolatos kérdésekben nem mindig tudnak hozzáértő tanácsokkal ellátni, biztos ami biztos, szeretnélek titeket is megkérdezni.


Tetőszigeteléssel foglalkozom. Nyári munkavégzéshez keresek félcipőt. Elszórtan vannak olyan munkáink, amelyek jelentős fizikai igénybevétellel járnak (cipekedés gugolás, térdelés, mászkálás) a nyári nap alatt órákon keresztül, és ilyenkor az átlagosnál is többet verejtékezik az ember. Tavaly ősszel kapott bélelt bakancsomat használom eddig, és még nem is azzal van a problémám, hogy meleg lenne, hanem hogy konkrétan belerohad a lábam és rettentően büdös. Nyárra elsődleges lenne a jó szellőzés. Az uvex cipőket nézegetem a neten és 2 típus között vacilálok: az egyik sima bőr, teljesen zárt cipő (uvex 2 S3), a másik mikrovelúr, perforált felül és oldalt is (uvex 1 G2). Nyílván a perforált, illetve a mikrovelúr anyag jobban szellőzik, a dilemmám viszont az, hogy időnként elkerülhetetlen a pocsolyába lépés vagy eleredő esőben megázás, illetve olykor-olykor sepregetéssel, lapátolással, kis sárral és jelentős porolással jár a munka, és félek, hogy a vizet rosszul viselné a velúr, illetve a tisztogatásával meggyűlne a bajom. A sima bőr, zárt, teljesen vízhatlan félcipőnél pedig attól tartok, befülled majd benne a lábam a nagy munkák alkalmával... Mit gondoltok? Előre is köszi!



2022. máj. 14. 19:48
 1/2 A kérdező kommentje:
Van még egy versenyző is: mikroszálas felsőrész, teljesen zárt (HKS BFS 10)...
2022. máj. 14. 19:49
 2/2 anonim válasza:
Nekem egy talan styler munkavédelmi cipőm van, amely félcipő de van bakancs változatban is. Ez nagyon könnyű, jól szellőzik, cserélhető antibakterialis talpbetéje van, ez antisztatikus, olaj, sav, üzemanyagálló, valamint csúszásmentes is. Természetesen talpátszúrási védelemmel is ellátott, elülső része kompozitkapilis orr, amely a 200 joule energiájú eső, zuhanó tárgyak ellen védelmet nyújt. A bélése is antibakterialis, külső oldalán fényvisszaverő csíkok vannak rajta. Én kb. egy huszasért vettem tavaly, de nagyon elégedett vagyok vele. Annyi hátránya viszont van, hogy az orra picit hamar kopásnak indul, de amúgy nagyon kényelmes.
2022. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!