Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért lazult a bankokban,...

Miért lazult a bankokban, ügyfelező munkakörökben a dress code?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam OTP-ben.


Férfiakon még csak-csak látok inget, de többet rajtuk sem. Gondolom azért, mert nekik az ingen más algernatív átmenetük nincs az elegáns és a hétköznapi között. Nyakkendő, zakó már ritka.

Nőkön viszont nagyon ritkán van már blúz. Csak felvesznek valami (jó esetben) fehér, hosszú ujjú pólót, felsőt. Jobb esetben blézer van felette, de általában csak valami kardigán.


Én úgy emlékszem, hogy régen itt még katonásan fekete-fehér üzleti öltözékben (öltöny, kosztüm, ing, blúz) ültek itt az ügyintézők a zöld nyakkendőjükkel, sáljukkal együtt.


Nincs ezzel gondom, csak érdekel, hogy mi az oka ennek, hogy lazult a dress code? Miért dönthetett így a vezetőség, hogy több fér bele? Vagy eddig is belefért volna ez, csak az előző ott dolgozó generáció még konzervatívabb volt?


Csak OTP-ben tapasztalható ez, vagy máshol is? (Én csak oda járok)



2022. nov. 30. 07:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%
#9 még jó, hogy a bankban sorszám alapján kerülsz ügyintézőhöz, és nem te választasz.
2022. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
11. Bank? Én nem bankos voltam.
2022. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem csak beképzeled, olyan hülye ember nincs, aki azért választ egy ügyintézöt, mert van rajta zakó!
2022. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

13.


Egyszerű pszichológia. A pilóták, nem véletlenül viselnek formaruhát.

A kórházban is, a fehér köpenyes orvost választja a legtöbb beteg a műtősruhás vagy a civil ruhás helyett. De biztonsági szolgálatoknál is, nagyobb a tekintélye egy öltönyös, mint egy rövid ujjú inges őrnek.

Az elme játéka. Mint amikor egy nagyobb mellű nőben látod meg az anya/feleség képet, és nem egy 45 kilós fitnesz cicában.

2022. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14.

A pilótát még csak nem is látják az utasok.

A civil ruhás orvost honnan lehetne egyáltalán felismerni?

A biztonsági szolgálat az meg sosem volt tekintélyes.

2022. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15.

Fogós az okfejtésed, és egyben kiváló!

A pilóta nagyon ott van és igaz. Minek, kinek öltözik ki a kabinban???

2022. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!