Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek egy része miért...

Az emberek egy része miért nézi le a turkálós dolgokat?

Figyelt kérdés
Én speciel már évek óta csak turiban vásárlok ruhát (kivéve alsónemű, harisnya stb), és mindig akadt 2-3 ember akinek ez nem tetszett (mármint pld xy megkérdezi hogy hol szoktam vásárolni, mondom hogy főképpen Humanában/Hádában, azonnal rákezd a "Na én aztán nem fogok csak azé' rongyokban járni mert ócsó', a minőséget meg kell fizetni" stb stb...pedig aki járt már jó, tiszta turkálókban az tudja hogy igen is teljesen újszerű ruhákat is lehet találni). Na mindegy, általában nem szoktam foglalkozni az ilyen emberkékkel, de a múltkor felment bennem a pumpa, és elmagyaráztam neki a használtruha vásárlás előnyeit (a környezetbarátságtól kezdve addig, hogy ugye a nagy cégek milyen körülmények között varratják az értelmetlenül drága cuccaikat (teszem azt Zara) akár 17 éves lányokkal minimálbérért, én pedig ezeket a cégeket nem kívánom támogatni a pénzemmel, és stb stb). Nos hát erre az illető befogta a száját, de azért láttam rajta hogy vöröslik a feje. Viszont úgy érzem, mintha ezek a dolgok egyáltalán nem érdekelnék az embereket, mert valamiért él ez a rossz benyomás a turkáló üzletekről. Tapasztaltok hasonlókat?

2023. jan. 3. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én ilyenekkel még nem találkoztam, gondolom így nevelték vagy valami, esetleg csak nem voltak sosem, és azt hiszik hogy csak szakadt meg foltos dolgokat lehet kapni
2023. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
100%
Egyrészt lehet ilyen sznob neveltetés vagy simán nem járt még normális turiban és azt hiszi, hogy ott csak "rongyok" vannak. Pl. anyósom miután szarrá dicsérte a ruháimat, megkérdezte, hogy honnan van x,y darab, én meg mondtam, hogy túrtam őket a Hádában, na akkor kivert egy kisebb hisztit, hogy ez milyen undorító és hogy az ő gyerekei sosem jártak használt ruhában! Én hülye, azt kellett volna hazudni, hogy 30 ezer volt :D Most meg asszem tavaly dicsekedett el vele, hogy valami online turiban vásárolgat, mert az ismerősei közt most az a menő :D
2023. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez is olyan ám, hogy lenézik a másikat, de valójában ő maguk is ott vásárolnak.
2023. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A turizás pont, hogy trendi most. Meg pls. turkálókban találtam én már vadonatúj eredeti hugo boss pólót meg tommy hilfiger cuccokat. Akkor meg miről beszélünk a minőséget ott is meglehet fogni.
2023. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem nezem le nekem mind1 ki honnan veszi, de en nem vennek hasznaltat
2023. jan. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Én sem nézem le, de undorodok a használt ruháktól. Még ismerősök, meg barátok se adjonak egy pulcsit, ha megfagyok mert rosszul fogom érezni magam benne.
2023. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Mert sok köztük a buta birka, akiket az aktuális trendek rángatnak ide-oda, és mindig azt kárálják, amit aktuálisan nyom a popkultúra.

Lenézik azokat, akik turkálóban vásárolnak, mert a Kylie Jenner, Ariana Grande kaliberű üresfejű luxusringyó példaképeik még gyémántfalon keresztül se köpdösnék le ezeket a “baromi öreg” és “használt” rongyokat.


Viszont az elmúlt 1-2 év alatt sokat változott a divat, tini üdvöskéket, filmszereplőket jóval színesebb és szánt szándékkal vintage stílusú ruhákba öltöztetnek, mert újra divatba jöttek a ‘70-‘80-‘90-es évjáratú zenék, ezzel együtt a korszakok inspirálta divat is, az alternatív rock, a Y2K nosztalgia, a grunge, vagy az újfajta kreálmányok, mint az “indie kid”, “gothcore”, “fairy grunge”, “alt kid”, dark academia, amik egyről egyik tartalmaznak elemeket bizonyos szubkultúrák viseletéből.


Egyre több celeb jön szembe, akik az eddigi Insta baddie trendekkel szemben jóval eklektikusabban, “mindenből egy kicsi” stílusban öltözködnek, és hangoztatják, hogy még büszkék is rá, hogy vannak eredeti vintage holmijaik.

Továbbá egyre több ember tudomására jut, mennyire etikátlan és környezetszennyező a divatipar, különösen a fast fashion.


Szóval a majmok egy része újabban felfedezte magának a turkálókat, és többek között ezért is egyre drágábbak a vintage üzletek, mert egyre nagyobb a kereslet valódi retró kincsekre, amiknek pont az a varázsa, hogy nehéz belőlük két egyformát találni.

2023. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként fast fashion üzletben is könnyen meglehet, hogy felpróbálta előtted az adott ruhát akár 10 ember. Sőt, a próbafülkében ki sem tudod mosni előtte.

Ha webshopból rendelsz, akkor sem biztos, hogy “szűz” az adott ruhadarab, mert valaki rossz méretet rendelt, és azt kapod meg, amit más visszaküldött.

2023. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Minek vennek hasznaltat ha lehet ujat is 🤔 Vegye aki raszorul vagy vmiert szeteti. Nekemis van no kollegam aki szeret turkalni pedig o is fel misi folott keres. Ha neki jo nekem8, en bemenni se szeretek az ilyen helyekre. Budos van a hadakba
2023. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Közel 20 évvel ezelőtt volt a településünkön egy kis turkáló, ahol életemben mindössze egyszer, 4 évesen fordultam meg.

Ahogy visszaemlékszem, abban tényleg csak levedlett rongyok és kiszakadt belsőségű, félszemű plüssállatok voltak.

De a mai turkálók 95%-a már egyáltalán nem hasonlít erre a képre.

Az áruk legnagyobb része maximum fél-2 éves, vadonatújnak kinéző fast fashion, a nagy részükön még a címke is rajta van. Ezeknél régebbi dolgokat már szinte csak kifejezetten vintage üzletekben találni, ahol célzottan eredeti, a korát tekintve is retro termékeket gyűjtenek össze.

2023. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!