Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az emberek nem érzik a hideget...

Az emberek nem érzik a hideget? Télen is úgy öltözködnek, mintha tavasz lenne.

Figyelt kérdés

Már jó ideje felmerült bennem a kérdés, hogy nagyon sokszor látom, hogy fiatalok, de felnőttek is nagyon lazán vannak öltözve, mintha nem is tél lenne. Nem csak idén, már pár éve. Komolyan felmerült bennem, hogy lehet csak én vagyok ilyen fázós, hogy harisnyát meg akár két pulóvert is hordok, és valójában az emberek nagy része nem fázik. Nyilván a divat is olyan, hogy télen nehéz divatosan öltözködni, de gondolom, ha fáznának, akkor nem érdekelné őket a divat.

Szóval a kérdés lényege, hogy szerintetek Mo-n (Bp.) valójában nincs is olyan hideg, és manapság már simán lehet tavaszi-őszi cuccokban járni télen is?



2023. jan. 3. 22:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
Mert tavaszi időjárás van
2023. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
18 fok azért nem mondható hidegnek, főleg akkor, ha süt a nap. Én ma munkahelyen (irodában) végig pólóban voltam nyitott ablak mellett. Szerintem nagyon tavaszias idő van a napokban.
2023. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%

Ezen a télen még nem volt olyan időjárás, ami indokolna vastagabb felöltözést.


Amúgy meg az emberek nem egyformák. Én elvagyok egy pólóban meg egy vékony kabátban, míg a barátom nagykabátvan, aláöltözve, sapkával és sállal fázik.

2023. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Évszak szerint most is tél van de mégis tavaszi idő.Meg már jó pár éve nem is volt igazán hideg tél.Régebben még nem ment csodaszámba a mínusz 15-20 fokos hideg sem.Na azért mínusz 20 fokban szerintem már nem sokan járnának vékonyan öltözve.Ha egyszer 10-15 fok van,akkor ugyan miért kellene eszkimónak öltözni?
2023. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
90%

Én ezt megfordítanám.

Amikor 15-18 fok van, akkor miért sétálgatnak nagykabátban és sapkában az emberek? Rengeteg ilyen van.

2023. jan. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! ment mindenkinek a zöld:)

Azt hiszem, én vagyok akkor inkább fázósabb alkat. Egyébként nem csak a mostani enyhébb időre gondoltam, hanem úgy alapvetően egy átlagos téli időjárásra. Nálam pl. 5-6 fok alatt már bőven hidegnek számít, valaki meg akkor is könnyeden van öltözve, például ilyen bokakilógós nadrágba, vagy lányok akár szoknyába.


Igen, valóban van a dolognak egy másik oldala, tavasszal szokott az lenni, hogy valaki pólóban, valaki meg nagykabátban jár. Mivel a nagykabátosok táborát erősítem, a magam részéről azt tudom mondani, hogy nagyon félek a megfázástól, mert nálam mindig sokkal nehezebben megy le, ezért még 7-8 foknál is alap a sapka sál.

Amúgy mázlista, aki bírja a hideget. Sokkal szebben tud öltözködni, meg kényelmesebb is.

2023. jan. 4. 00:00
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Én nem öltözök szépen, mégis bírom a hideget, pedig utálom.
2023. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs hideg. Azert vagy ennyire fázós mert igy felöltözöl. Az egyik pulcsit nyugodtan leveheted. 18 fok az lófas7.
2023. jan. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk városban kár is beöltözni, a többség beül az autóba, felszáll a buszra/egyéb, leszáll, pár percet kint van és megy is be a melegre.

Aki egész nap kint dolgozik, az meg általában be van öltözve rendesen. Sportolás, túra közben pl. nem fázol.

Ha kint sétálsz a tanyavilágban fél órát, majd vársz a csatlakozásra is 20 percet, megint más. Ha a kutyával kint vagy 2 órát, az is. Ott jobban érdemes felöltözni.

De én munkába menet inkább vállalom azt az 5 perc fázást, minthogy utána egész nap rám rohadjon az egész. 😀

2023. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok, mint a 9-es. Régen pedig én is viszonylag fázós voltam, viszont hozzászoktattam magamat a hideghez azzal, hogy futáshoz őszön is rövidnadrágot vettem fel, sőt, így fokozatosan hozzászokva gondoltam, maradhat még tovább is, így maradt télen is, futás közben pedig nem is éreztem, hogy fáznék. Ez így van már jó pár éve, úgyhogy most már nem vagyok fázós, például ilyen hőmérsékleten, mint ma is, nem gond, ha pl. csak pólóban vagyok kint vagy rovidnaciban/szoknyában. 29/N
2023. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!