Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A magassarkú miért női cipő...

A magassarkú miért női cipő és miért gáz ha egy férfi hordja?

Figyelt kérdés

Utána olvastam, és meglepő módón azt olvastam, hogy magassarkú cipőt először férfiak hordtak, tehát kezdetben ez egy férfi cipő volt.

Mitől változtak meg ennyire az emberek, hogy ma már ha egy férfi magassarkút vesz fel, akkor az mindennek el van mondva és csak a nők hordják?


2023. jan. 25. 10:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mert így alakult az évek során. Nem kell mindenre magyarázatot találni. Senki nem tiltja,hogy viseld,igaz hülyének fognak nézni,de az már a te gondod.
2023. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

Azért női,mert nők viselik. Ha férfi viseli azért gáz,mert női cipőt nem hordanak férfiak.

Régen...ugyan már,régen lóháton jártak és a férfiak vadásztak ha enni akartak.

2023. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Még régebben ruhát sem viseltek és most mégis gáz ha ruha nélkül mész ki az utcára.
2023. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

A divatban és annak alakulásában alapvetően nem érdemes túl sok logikát meg józan észt keresni.

Ha mégis annyira fúrja az oldaladat a kíváncsiság, vannak divattörténetről szóló tudományos kutatások, cikkek, ezekből képet lehet kapni a különböző öltözködési irányzatok fejlődéséről, az ízlés változásáról az egyes korokban.


De hogy a konkrét kérdésre is írjak (egy jócskán leegyszerűsítő) választ: régen sem minden férfi járt magas sarkú cipőben, pláne nem tízcentis tűsarkúban. A magasabb sarok leginkább az uralkodók, arisztokraták kiváltsága volt, és miután a viselője nem sokat gyalogolt, nem nagyon végzett olyan fizikai tevékenységet, amelyben zavarta volna, egyre inkább a kifinomultság, előkelőség, gazdagság egyik attribútumává vált (sok más egyéb mellett), így más társadami rétegek, elsősorban az úrinők, meg az őket utánzó polgárasszonyok is elkezdték hordani (mint nagyon sok egyéb, eredetileg férfiaknak szánt ruhadarabot, kiegészítőt).


Amikor beköszöntött egy újabb, praktikusabb kor, a bodorított, rizsporos parókával, selyemharisnyával, rikító színű kabátokkal, fodrokkal, hosszú körömmel stb. egyetemben a magas sarok is fokozatosan visszaszorult a férfiaknál, még az előkelőbb körökben is, talán mert az újabb férfiideáltól már távol állt, nevetségesnek tűnt ez az elpuhultságot, hiúságot sugalló, piperkőc öltözködés, helyét egy jóval visszafogottabb, praktikusabb stílus vette át, amely nem hátráltatta a viselőjét a komoly, férfias tevékenységekben. :) A tehetősebb lányok, nők nagy része viszont továbbra is hordta ezeket, hiszen a szüleik, férjük tartották el őket, házimunkát sem igen végeztek, "dísztárgyként" funkcionáltak az adott korszak szemléletében, ezért presztízskérdésnek is számított egy férj számára, hogy felesége a rangjának megfelelően öltözik-e.


Ez a világ már a múlté, de a női divatban fennmaradtak bizonyos elemek, amelyek kiemelik viselőjük szépségét, rafinált módon ráirányítják a figyelmet bizonyos testrészeire. (A magas sarkú cipő, közismert káros ortopédiai hatásai mellett pl. előnyös formát ad a lábszárnak, s ezt a tényt sok nő a mai napig szívesen kihasználja.)


A magasabb sarok időnként visszaszivárog a férfidivatba is, de általában csak átmeneti jelleggel (pl. XX. sz. 60-70-es évei), és csak bizonyos társadalmi csoportoknál. A klasszikus, időtálló, elegáns férfistílus a jelek szerint tartósan kiiktatta a magas sarkú lábbeliket az öltözködéséből, de nem lehet kizárni, hogy egyszer újra divatba jön valamilyen bohém, kicsit polgárpukkasztó, retró trend hatására (egyedi próbálkozások most is vannak erre a celebvilágban, meg a feltűnni vágyó átlagemberek között).


(Megjegyezném, hogy egyetlen olyan, mai férfi lábbeliről tudok a nyugati civilizációban, amely elfogadott viseletnek számít, és a fentebb írtaktól teljesen eltérő okból magasabb a sarka a megszokottnál, ez pedig az ún. cowboy- vagy westerncsizma, tkp. egyfajta lovaglócsizma. Itt a sarok értelemszerűen a láb előrecsúszását akadályozza meg a kengyelben.)

2023. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

A nadrágot férfiak hordták, tehát férfi ruha.

Na de akkor most mit keres a nőkön??

A magassarkú is férfi viselet volt anno, csak mi marhák azt gondoljuk, hogy amit lenyúlnak tőlünk a nők az azonnal női ruha lesz.

A harisnyára ugyan ez igaz.

2023. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
#6 os itt a "volt" a kulcsszó. Változik a világ,akkor az volt,most meg ez van.
2023. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

6.’

Ha ez így működik akkor mi férfiak bármikor vissza vehetjük a ruháinkat pont ahogy a nők tették.

Amúgy jól elvagy magaddal??

2023. jan. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Ezek a fétisesek mennyi baromságot összehordanak. Hát viseljétek,senki sem tiltja,legfeljebb hülyének fognak nézni,de hát az kit érdekel?
2023. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Van olyan,hogy uniszex,pl. a nadrág.Viszont a magassarkú,vagy nejlonharisnya nem az,ezek női ruhák.
2023. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8.

Ugye? A sok fétises nő aki lenyúlta a férfi ruhákat..


9.

A nejlon harisnya női???

Uniszex mint pl. a nadrág.


Figyelj csak:


[link]

[link]

[link]


Bocsáss meg ha felvilágosítottalak…

2023. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!