Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha a Remixshop oldalán "új,...

Ha a Remixshop oldalán "új, címkével" jelöléssel hirdetnek árut, akkor az megbízható tájékoztatás (a többi lent)?

Figyelt kérdés

Most vettem kézhez egy a webshopban újként, címkével megjelölt cipőt, amin nem volt címke. Írtam nekik, közölték, hogy ha új a cípő, azt a gyári dobozában küldik. Szerintem ez hülyeség, az Aboutyou-tól is kaptam már ilyen márkájú cipőt (újat címkével) és nem volt a gyári dobozában.

Minden esetre, ha újként címkével jelölik, akkor úgy is kéne küldeniük, nem?


2023. febr. 14. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link] :

"A legtipikusabb eset, amikor az áru árára, lényeges tulajdonságára (pl. összetételére, használatára, az egészségre és a környezetre gyakorolt hatására, kezelésére, eredetére, származási helyére, beszerzési forrására vagy módjára) vonatkozóan nyújt a vállalkozás hamis közlést. Ez megvalósulhat valótlan tény állításával vagy valós tény megtévesztésre alkalmas módon való állítással" "A megtévesztés szinte minden esetben azzal jár, hogy a fogyasztó választási szabadságát indokolatlanul korlátozzák, mivel ekkor a fogyasztó hiányos vagy téves információk birtokában hozza meg fogyasztói döntését."


Tehát mivel te nem címkésen kaptad meg, pedig úgy volt feltüntetve, szerintem ez megvezetésnek számít, írj nekik vissza ebből idézve és be is cc-zheted a fogyasztóvédelmet.

2023. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
+ még annyi hogy a jövőben ezekkel az online turikkal vigyázni, én anno hádawebshopból kaptam a leírásnak egyáltalán nem megfelelő állapotú dolgokat csak nem volt kedvem szarakodni vele.
2023. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi!
2023. febr. 14. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

A Remixshopnál van, amiből több darab van. Igaz, ez ritka, de néhány (főleg az újabb vagy népszerűbb) cikknél ez megeshet.

Ezek közül valamelyiknek még megvolt a címkéje, másból pedig kivágták.

2023. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
2-es: A Remixszel nekem és az ismerőseimnek is csak jó tapasztalataink vannak, sosem merült fel minőségbeli kifogás. A kérdezőt nem teljesen értem, hogy csak a címke hiánya a baj, vagy volt vmi egyéb probléma? Ha újnak tűnik az újként hirdetett cipő, én nem foglalkoznék vele, van címke, vagy nincs.
2023. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. Gondolom az üzletben is megvennéd címke (doboz) nélkül ... csak mondják rá, hogy új.
2023. febr. 22. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem látok rajta hordási nyomokat, sérülést, akkor igen. Pl. neten jó pár helyről vettem már használt cuccot, elvárom, hogy valóban a feltüntetett minőséget kapjam. Vettem már újszerű cipőt, ami 1-2-szer hordottnak volt mondva, hogy valóban így volt-e? A franc se tudja, de tényleg kifogástalan volt. Nekem ez a lényeg, bármennyire is furcsa. „Rendes” üzletekben láttam már nem egyszer sérülést az új, címkés ruhán (szar minőség vagy dúvad vásárlók), na, azt nem veszem meg. De tényleg nem értem, miért kell gyártani a problémát, ha amúgy a címkén/dobozon kívül minden patent.
2023. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. Te a gagyi forgalmazók álma vagy😁
2023. febr. 27. 19:10
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Akkor vásárolj máshonnan, kérjél 10 dobozt hozzá, 10 címkét is rá, hogy tuti legyen:-) Én meg hordom a „gagyi” cuccaimat évekig remek állapotban, olcsón megvéve;-) Minden jót, kiveséztük a témát.
2023. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9. Téged honnan szalajtottak? :-)
2023. márc. 9. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!