Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg annyira megéri a...

Tényleg annyira megéri a Gucci táska? És a LV?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira megéri egy guccit negvenni? Olyan sokáig bírja? Igen sok 700 ezerért egy táska, gondolom 20 év múlva nem olyan mintha új lenne, vagy mégis?

2023. márc. 9. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Guccihoz soha életemben nem volt még közöm, így tapasztalat híján nem tudok hozzáadni sajnos semmit a kérdéshez.


A Louis Vuittonról viszont biztosan, és megalapozottan tudom állítani, hogy rengeteget gyengült a minősége az utóbbi években. Mind a táskák pántja, mind az egyéb felvarrott elemei könnyen leválnak, a pótlásuk pedig egyrészt nagyon drága, másrészt nagyon körülményes itt, Magyarországon. Konkrétan garanciálisan sem hajlandóak kicserélni, a pótlását kifizettetik veled még pluszban, ráadásul még csak nem is típusazonos elemet adnak a táskához, hanem olyat, ami éppen elérhető a legközelebbi üzletkészletben. Gyakran nem hogy a típus eltérő, de még a szín is más, ami a teljes összképet elrontja.


Bár személyes tapasztalatom nincsen, ezért garantálni sem tudom, de vásárlói visszajelzések alapján táskák terén a Gucci még mindig elfogadhatót nyújt. A Louis Vuitton viszont valóban kerülendő.

2023. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Más márkák termékeinél is észre vettem hogy gyengült a minőség. A táska bélésanyagtól kezdve, a felvarráson át, az összképig.

Prémium márkákra gondolok, nem luxusra. De akkor a luxusnál is ez a helyzet.

2023. márc. 9. 07:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a luxus termékek gyártói is felültek a profithajhászat vonatjára, és burkoltan arra kezdtek hajtani ők is, hogy a termékeik már ne legyenek túlzottan tartósak, a vásárlók újra és újra, folyamatosan invesztáljanak be újabb és újabb termékekbe.


A Louis Vuitton rengeteget romlott, a Hermés táskák ára, -és a rájuk való kereslet nem véletlenül ugrott az egekbe: ""Kisebb"" (persze még mindig csillagászati összegű) termékek esetében már sok divatház hajlamos gyengébb minőséget piacra dobni, szemrebbenés nélkül. Azok a gyártók, amelyek viszont továbbra is jó minőséget garantálnak, azok meg kénytelenek árat emelni. Sajnos a mai világban mindenki a profitra hajt, sokszor már kifejezetten pofátlan módon. Némelyek a minőséget csökkentik, mások viszont tartják, de árat emelnek.


A Louis Vuitton drasztikusan romlott az utóbbi időben. Ha mindenképpen a luxus vonalhoz ragaszkodsz, akkor a Hermést és a Diort tudom ajánlani.

2023. márc. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt viszont hozzá kell tennem, hogy egyik sem "éri meg". Ami valóban ésszerű, és jó vételt jelent, az az, ha számottevően olcsóbban jutsz hozzá, mélyen a piaci ára alatt — Akár akció által, akár másodkézből. Piaci áron egyik sem éri meg a horribilis vételárat.
2023. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én még a Laurel táskákat néztem, nagyon minőséginek néz ki, az angol királynő is onnan vásárolt. Hasonló árkategória mint ezek, és variálható a bőr alapanyagok színe is.

Nézd meg őket! :)

2023. márc. 9. 08:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a márkák presztízsmárkák, természetesen nem érik meg, hanem arra vannak kitalálva, hogy az adott felső 1%,aki megveheti őket, az egy megkülönböztető kört alkothasson.

Ezek az emberek az adott kollekciót vásárolják mindig aktuálisan, aztán megválnak tőle.


A bőrdíszműves táskák viszont megérik!

2023. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem eri meg.
2023. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!