Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vinted-en leadott rendelés,...

Vinted-en leadott rendelés, de az eladó nem reagál, buktam a pénzt?

Figyelt kérdés

Pénteken adtam le egy könyv rendelést. Az eladó egy hete volt fent aktív utoljára. De nem kaptak vissza igazolást, hogy feladata volna a csomagot.


Azt hiszem 7 napja van rá utána nekem 2 napom a reklamációra?

Ha nem adja fel a csomagot az elutalt összeg vissza kerül a számlámra?



2023. márc. 27. 18:48
 1/2 anonim válasza:
100%

Ha minden igaz bele mész a chatbe és rámész a név melletti bekarikázott i betűre akkor ott van olyan hogy segítség,amibe van olyan hogy nem adta fel a terméket. Ezt írja:

Az eladónak 5 munkanapja van a termék elküldésére a vásárlást követően. Ha ezt nem teszi meg időben, a megrendelés töröljük (az 5 napos határidőt követő egy héten belül), és visszatérítjük az összeget neked. Itt megtekintheted a visszatérítés feldolgozási idejét, amely az általad választott fizetési módtól függ.


Javasoljuk, hogy tartsd a kapcsolatot az eladóval. Ha kétségeid vannak, nyugodtan kérdezd meg a megrendelés aktuális állapotáról.


Az eladó nem válaszol


Megvárhatod, amíg a megrendelés automatikusan törlésre nem kerül, de magad is kérheted a megrendelés törlését:


Nyisd meg a másik taggal folytatott beszélgetés képernyőjét

Nyomd meg a jobb felső sarokban található ⓘ ikont

Válaszd ki a Megrendelés lemondása lehetőséget, és válassz egy okot a listából, vagy válaszd az Egyéb lehetőséget, és írd meg az indoklást

Ne feledd, hogy ha saját magad törlöd a megrendelést, automatikusan negatív visszajelzést kaphatsz.


Az eladó nem tudja időben kiszállítani a terméket


Az eladó kérheti, hogy állapodjatok meg a megrendelés törlésében (a közös megegyezés segít elkerülni a negatív visszajelzéseket).


A megrendelés lemondása után az eladó újra feltöltheti a terméket, így előfordulhat, hogy újra megvásárolhatod, vagy megkérheted az eladót, hogy foglalja le neked (legfeljebb 5 napig).


Mi történik akkor, ha a megrendelést lemondják?


Ha a megrendelés automatikusan törlésre kerül, és az eladó erről nem tájékoztat téged, automatikusan negatív visszajelzést kap. Szabadon szerkesztheted és elmagyarázhatod a helyzetet a saját szemszögedből (ehhez látogass el az eladó profiljára, és nyisd meg a véleményeket, ahol megtalálhatod a keresett véleményt).


Ezt követően továbbra is cseveghetsz az eladóval a visszajelzésedről vagy új rendelésről (a törölt megrendelés beszélgetési képernyőjén).

2023. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Visszautalja a vinted a penzt, nyugi, csak ido.


Sajnos en is pont most jartam igy, csak tok csalodas az egesz, mert ugye vartam ra 6 napot, hogy feladja a csomagot, ez nem tortent meg, igy plusz tovabbi 6 nap volt a visszautalas.

Szoval elment 12 napom a semmire :D

Igazabol nem csinaltam semmit, automatikusan torlodott a rendelesem es elkezdodott a visszautalas, nem kellett ezert kulon reklamalni sehol.

2023. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!