Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha valaki úgy dicséri meg egy...

Ha valaki úgy dicséri meg egy ruhámat, kiegészítőmet, hogy milyen "cuki", abban benne van az is, hogy gyerekesnek/kislányosnak tartja?

Figyelt kérdés

Felnőtt (40es) nőtől kaptam a bókot, felnőtt nőként (20as).


Ti használjátok ezt a szót bókoláskor?



2023. máj. 19. 01:11
 1/8 hosszúhajú ***** válasza:
100%
szerintem az egyrészt attól is függ hogy mi volt az, másrészt meg attól hogy ő milyen szavakat használ ha dicsér. mert ha neki minden cuki, és ezt gyakran használja akkor biztos nem. ha viszont egy olyan cucc volt ami objektíven lehet kislányos és ő amúgy nem használja ezt a szót, nem ezzel dicsér, akkor igen.
2023. máj. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként használom azt egy lánynak a szépségének kifejezésére hogy cuki, vagy azt is hogy bájos. A megjelenésükre is. A szexszit csak barátnőmre, a csinosat csak a rokonságba tartozó lányokra. Még mikor suliba jártam tetszett egy lány, de nem csak nekem hanem több srácnak is akik azt mondták fú de szexi csaj, ám nem tetszett a lánynak hogy szexszinek nevezték, gondolom azért mert tolakodónak tartotta. Azonban ha azt mondom szép lány vagy csinos, vagy kedves csajszi olyankor mosolyogot mert ezek mind igazából ugyan azt jelentik csak nem tolakodóak. A cuki pl ha egy ruha szépen áll rajta pl cuki ez a ruci rajtad akkor nem hiszem hogy azt gondolta a lány hogy kislányosnak tartom abban a ruhában ami pont rajta van, legalábbis soha nem tette nekem szóvá barátnőm, mert amúgy ez a lány ő volt. Mai napig szereti ha a szépségére így utalok. Jó kettesben szoktam úgy is mondani neki hogy nagyon szexi vagy, de ezt ő mondta hogy az a srác aki úgy akart vele ismerkedni hogy de szexi vagy már nem foglalkozott vele mert szerinte az ilyen srác csak szexet akart. Szóval én a magam - magunk példájából kiindulva nem hiszem azt hogy ha egy 20 éves lánynak azt mondja bárki hogy cuki akkor kislányként tekintene rá. Amúgy ha fiatalabbnál látszol a korodnál ne zavarjon, senki nem lesz örökké fiatal, később amikor idősebb leszel meg te neked is tetszeni fog az ha fiatalabbnak néznek a korodnál. Barátnőm sem nézett ki középiskolában 15-nél többnek mégis 1 év van kettőnk között. Mindketten sport tagozatra jártunk csak én 1 évvel korábban végeztem.
2023. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Noren1989 ***** válasza:
100%
Szerintem a hangnem dönti el, hogy mit is jelenthet a mondanivaló. Lehet a cukit lenézően is mondani, meg dícsérően.
2023. máj. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

2.

Tanuld már meg leírni a szexi szót.

2023. máj. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy máshogy kellene leírni. Ha pl beírod keresőbe hogy szexi fehérnemű akkor pl feldobja az eMagot ahol pontosan úgy van leírva a szexi ahogyan én írtam, az az szexi.
2023. máj. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.

Minimum 2x szexszinek írtad.

2023. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, elnézést. Nem azért írtam úgy mert nem tudok helyesen írni, hanem véletlen. Bocs.
2023. máj. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jún. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!